Csak az eleje volt szoros – Az OSC fél lábbal már a BL főtáblán

oscvízilabda201701

Nagy lépést tett az OSC a Bajnokok Ligája főtáblája felé. Petik Attila együttese Volgográdban szerzett előnyt.

Fotó OSC Waterpolo / facebook

Az OSC a második BL körben a második helyen ment tovább csoportjából, hiszen a Marseille-től vereséget szenvedett, így a harmadik fordulóban, ami a főtábláért megy csoportelsőt kapott ellenfélként. Ez pedig a Volgográd.

Mint beszámoltunk róla, kisebb változást eszközölt a klubvezetés a csapaton, hiszen Gór-Nagy Miklós lett ismét a csapatkapitány.

Rögtön az elején megszerezte a magyar csapat a vezetést, Bundschuh volt eredményes bő egy perccel a kezdés után, 0-1. A továbbiakban azonban három orosz gól is jött válasz gyanánt. Bá két perc alatt már 3-1 volt oda az eredmény. Ekkor Petik Attila időt kért, hogy rendet tegyen a fejekben, és ez sikerült is neki, hiszen a hajrában parádézott az OSC. A magyar csapat Kovács Gábor vezetésével megfordított a meccset, így az első etap végén 5-3-ra vezettünk. Nos, ami a folytatást illeti, minden az OSC kedve szerint alakult, bár Agarkov révén egy gólra feljött a Volgográd, de a folytatásban Salamon és Seman 8-4-re módosította az állást.

A fordulás után csak növelte a magyar együttes a különbséget, ezt a negyedet 4-1-re nyerte meg, így már megnyugtató előnnyel mehettek pihenni a csapat tagjai az utolsó etap előtt, 12-5. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, a végén maradt a közte hét, 7-14.