Történelmi meccsen, dunaújvárosi-siker

dunaujvarosnoi2016

A Fradi az utolsó negyedben óriási hajrát nyitott, végül kevésnek bizonyult.

Gurisatti négyszer volt eredményes

A Fradi az első bajnoki találkozóját játszotta a női Ob I-ben, és rögtön egy nehéz ellenfél ellen ugrott vízbe, hiszen a Dunaújváros volt az ellenfele.

Nos, az első félidőben már 5-1-re is vezetett a hazai együttes, végül Ármai révén 5-2 volt az állás a Dunaújvárosak. A harmadik nyolc percben sem változott a mérkőzés képe, hiszen a Fradi nem tudott visszajönni a mérkőzésbe. A negyedik negyedben két ejtésgóllal vétette észre magát Gerendás Matila, aminek köszönhetően a zöld-fehérek két gólra viszajöttek, 6-4. A hajrában Kövér Kis volt a gólfelelős, hiszen ő is duplázott a Fradi pedig visszajött a meccsbe, 7-6-ra. Sőt támadhatott az egyenlítésért, végül a szenzációsan teljesítő Gurisatti pontot tette a meccs végére, huszonnégy másodpercel a vége előtt beállította a 8-6-os végeredményt.

Ami a további eredményeket illeti, a BVSC-nek és az UVSE-nek nem okozott gondott a Honvéd illetve az Eger legyőzése, a Szentes is győzelemmel mutatkozott be a “kis UVSE” ellen.

Női bajnokság, 1. forduló (2017. október 14., szombat):

DUE-Maarsk Graphics-FTC 8-6 (3-1, 2-1, 1-0, 2-4)
Gólszerzők: Gurisatti 4, Garda 3, Vályi 1 ill. Kövér Kis 2, Gerendás 2, Kisteleki 1, Ármai 1

Racionet Honvéd-BVSC-Zugló Diapolo 3-24 (0-6, 1-3, 2-7, 0-8)
Gólszerzők: bálint 1, Török 1, pap 1 ill. Hertzka 4, Farkas T. 4, Kuna 4, Utassy 3, Leimeter 2, Máté 2, Gyöngyössy 1, Takács 1, Kele 1, Farkas K. 1, Besszer 1

Hungerit Szentes-UVSE Margitsziget 12-8 (4-2, 3-0, 2-2, 3-4)
gólszerzők: Palaro 4, Mirshina 3, Rybanska 2, Guannan 2, Kudella 1 ill. Faragó K. 4, Baksa 1, Koppány 1, Lantos 1

ZF-Eger-UVSE 5-24 (1-8, 0-4, 3-5, 1-7)
Gólszerzők: Ráski 2, Katona 2, Tóth Cs. 1 ill. Parkes 5, Keszthelyi 5, Sevenich 3, Mucsy 2, Tóth Csabai 2, Gyárfás 2, Szücs 2, Pap 1, Czigány 1, Kiss 1

SZTE T&N-Tatabánya 9-5 (1-1, 2-0, 4-2, 2-2)
Gólszerzők: Bell 3, Kádár 2, Árkosy 1, Lengyel A. 1, Lengyel D. 1, Pengő 1 ill. Ritz 2, Ádám 1, Bicskei 1, Szellák 1