Csoportgyőztesen

A férfiválogatott a házigazda brazilok legyőzésével megnyerte a riói olimpia vízilabdatornájának A csoportját, így nyolc közé jutott. A keddi negyeddöntőben a montenegróiak következnek.

Lakner Gábor Mivel véget ért a riói olimpia úszóprogramja, a vízilabdatorna csoportkörének utolsó fordulójára átköltöztek a csapatok a nagyuszodába. A játékosok nem csupán annak örültek, hogy komoly nézősereg előtt játszhatnak, hanem hogy végre elhagyhatták a Maria Lenk uszoda bezöldült, agyonvegyszerezett medencéjét, amelyből rendre angóranyulakat megszégyenítően piros szemmel szálltak ki egy-egy mérkőzés után.

Az utolsó forduló nagy része bizony nem a sportszerűségről, hanem a taktikázásról szólt. A csapatok a magyarok csoportjában igyekeztek elkerülni a montenegróiakat, a másik hatosban pedig a szerbekhez nem fűlött a foga senkinek. Így furcsa eredmények születtek, és miután a görögök 12-7-re kikaptak az ausztráloktól, a magyar csapat előtt megnyílt az út a csoportelsőség felé.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 15. Varga Dénes (kékben) gólt lõ a brazil Felipe Silva mellett a riói nyári olimpia férfi vízilabdatornája A csoportjának 5. fordulójában játszott Magyarország - Brazília mérkõzésen az Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 14-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

A magyar csapat nem taktikázott, hanem nyert  •  Fotó: MTI/Illyés Tibor

Benedek Tibor együttese ugyanis nem taktikázott, hanem egyszerűen győzni akart a brazilok ellen. Hogy kinek lesz igaza, a negyeddöntőben eldől, de az biztos, hogy a szurkolók, a tradíció és az önbecsülés miatt így volt helyes.

Nem is beszélve arról a mentális állapotról, amelybe a magyar válogatott a győztes csoportzárás után került.

Merthogy a csapat az eredeti szándékának megfelelően győzött, méghozzá rendkívül magabiztosan. A mieink már az első félidőben öt gólt rámoltak be a braziloknak, akik csak ötméteresből tudták bevenni az ihletett formában védő Nagy Viktor kapuját. A második és a harmadik negyed döntetlennel zárult, de így is könnyedén, 10-6-ra nyertek a fiúk, azzal megnyerték a csoportot.

Ide nekünk Montenegrót!

A csapat két fiatalja, a 19 éves Manhercz Krisztián és a 21 éves Zalánki Gergő is hozzátette a magáét a győzelemhez. Manhercz azon kívül, hogy lelkesen hozta el a labdát a ráúszásokat követően, emberelőnyt harcolt ki, labdát szerzett, és nem mellékesen ő lőtte az utolsó magyar gólt, távolról meglepve a brazilok kapusát. Zalánki is eredményes volt, a második negyedben emberelőnyös figura végén kitempózta a kapust, majd az elsüllyedő Soro fölött bombázott a kapuba. Fontos gól volt, azzal lett 5-0 az eredmény. Akcióból nem tudta bevenni a kaput, két kísérletét védte a hálóőr.

A magyar válogatott volt az egyetlen a tizenkettőből, amely veretlenül zárta a csoportkört. Bízzunk a hasonló folytatásban, az egyre javuló játék alapján erre meg is van minden reményünk. A fiúk elvileg magyar idő szerint kedden 16 órakor játszanak a montenegróiak ellen, de a program még változhat.

RIO 2016 – FÉRFI VÍZILABDA, CSOPORTMÉRKŐZÉS
Magyarország–Brazília 10-6 (3-0, 2-1, 3-3, 2-2)
Gólszerzők: Vámos 2, Hosnyánszky 2, Hárai 2, Kis, Varga Dénes, Manhercz, Zalánki, illetve Perrone 2, Oneto Gomes 2, Guimaraes, Crivella