CSZKA Moszkva – Bayern München 0-1

CSZKA Moszkva - Bayern München 0-1

100. győzelem a Bajnokok Ligájában.

A CSZKA Moszkva elleni idegenbeli találkozón is elmaradt a tűzijáték: ám a győzelem ismét megszületett.

Csapatunk szombaton Kölnben megszerezte az idei első idegenbeli győzelmét a bajnokságban, kedden pedig már Moszkvában lépett pályára, ahol a nézők nélkül megtartott találkozót alapvetően végig kontrollálni tudta. Pep Guardiola ezen a mérkőzésen pihentette a kisebb sérüléssel bíró Jerome Boatenget, helyette Mehdi Benatia kapott lehetőséget.

Jobban kezdte a mérkőzést a Bayern München, mely már az első percekben fölénybe tudott kerülni, több helyzet után tizenegyesből tört meg a jég: Mario Götze buktatását követően Thomas Müller magabiztosan talált be. A győzelem talán egyedül az első félidő második felében forgott kockán, amikor a CSZKA több helyzetből is veszélyeztetni tudott. Manuel Neuer állta a sarat, egy alkalommal pedig a kapufa mentett.

A második félidő már leginkább a bajorok fölényéről szólt. A kevésbé látványos játékrészben már nem kapott reális esélyt az egyenlítésre a hazai csapat, helyzetig leginkább a Bayern jutott el, melynek több remek lehetősége is akadt volna arra, hogy korán eldöntse a három pont sorsát. Még akár a találkozó hosszabbításában is.

A végeredmény: 1-0. A bajorok két kör után hat ponttal állnak a BL E-csoportjában. Zsinórban hatodik alkalommal nem kapott gólt. A mai volt a 100. győzelme a BL-történelemben.

CSZKA Moszkva – FC BAYERN 0:1 (0:1)
CSZKA Moszkva Akinfeev – Fernandes, V. Berezutski, Ignashevich, Schennikov – A. Berezutski – Tošić (78. Efremov), Natcho (66. Doumbia), Milanov – Eremenko, Musa
Padon: Chepchugov, Nababkin, Efremov, Bazelyuk
FC Bayern Neuer – Lahm, Benatia, Dante, Alaba – Xabi Alonso – Götze (77. Shaqiri), Bernat – Robben (82. Rafinha), Lewandowski (90. Pizarro), Müller
Padon: Reina, Hojbjerg, Boateng, Rode
Vezette: William Collum (Schottland)
Nézőszám: 300
Gólszerző: 0:1 Müller (22. / büntetőből)
Sárga: Eremenko / Lahm, Benatia

{tab=Előzetes}

Az utolsó szeptemberi mérkőzésen Moszkvában lép pályára a Bayern München. Kedden 18 órától jön a CSZKA Moszkva elleni BL-meccs.

Jó hangulatban utazhatott el az orosz fővárosba a német bajnok, mely a HSV elleni döntetlent követően kétszer is nyerni tudott a Bundesligában, így 6 forduló után már magabiztosan vezeti azt. Örömmel töltheti el a bajor szurkolókat, hogy csapatunk zsinórban négy bajnokin + a Manchester City elleni BL-meccsen sem kapott gólt.

A hétfő esti moszkvai tűzriadó kissé felkavarta az felkészülést, ám érezhető következményei nem lettek. A CSZKA egy római 1-5-ös vereséget próbál meg kompenzálni majd. A szurkolók nem lesznek segítségül ebben: nézők nélkül rendezik a találkozót.

A Bayern München részéről Holger Badstuber, Javi Martínez, Thiago, Bastian Schweinsteiger és Franck Ribery mindenképpen hiányozni fognak, a többiek azonban bevethetők.

A Kicker így várja a kezdőcsapatokat:

CSZKA Moszkva: Akinfeev – Mario Fernandes, V. Berezutskiy, Ignashevich, Shchennikov – Natcho, G. Milanov – Tosic, R. Eremenko, Musa – Doumbia

Bayern München: Neuer – J. Boateng, Dante, Alaba – Lahm, Xabi Alonso, Juan Bernat – Robben, T. Müller, M. Götze – Lewandowski

A találkozóra magyar idő szerint kedden 18 órától kerül sor, melyet a Digi Sport 1 is élőben közvetít majd.