Danica Patrick rövid boldogsága

image

Danica Patrick egy óriási robbanással debütált a Nationwide Series-ben. A szombati évadnyitó Daytona versenyre ugyanis ő szerezte meg a pole pozíciót, a csütörtöki nap folyamán.
A Jr Motorsport 7-es rajtszámú Chevrolet-ját vezetve Patrick 49,250 másodperc alatt teljesítette a 2,5 mérföld hosszú pályát. A fiatal hölgy 182,741 mérföld/h átlagsebességgel autózott, megelőzve ezzel a korábbi IndyCar riválisát, a Penske színeiben versenyző Sam Hornish Jr-t.
A Daytona 500 kvalifikáció végére a Roush Fenway Forddal induló, Travor Bayne tudott a leginkább közel kerülni Patrick idejéhez – mindössze 7 ezredmásodperccel maradt alul.
Patricknek ez a pole pozíciója már a negyedik a sorban, amit ilyen nagynevű pályaversenyen ér el. Korábban három alkalommal indulhatott az élről, 2005-ben, amikor az IndyCarban debütált.
A Nascar történelmében másodszor fordult ezzel elő, hogy egy nő szerezte meg a kvalifikáción az első helyet. 1994 márciusában, Atlantában a Busch Series-n Shawna Robinson volt a leggyorsabb.
Pénteken azonban elszállt Patrick boldogsága: a Daytona 500 kvalifikációs futamának utolsó körében kiesett. Így a vasárnapi versenyt a sor végéről kell kezdenie Danica Patricknek.
Patrick kupasorozatának főnöke, Tony Stewart, aki hétből hat alkalommal nyerte meg a szezonnyitó Daytona futamot, a 7. helyről fog nekivágni a versenynek.