Dévay Márk ezüstérmes Karlovy Varyban

Dévay Márk ezüstérmet nyert a férfi triatlonosok csehországi világkupa-versenyén Karlovy Varyban vasárnap.

Dévay Márk
Dévay Márk

A tavaly ugyanitt hetedikként végző magyar versenyző 1:53:07 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40,8 kilométer kerékpározásból, majd zárásként 10 km futásból álló olimpiai távot.

Győzött az amerikai Morgan Pearson (1:51:55 óra), harmadikként pedig a német Jonas Schomburg (1:53:10 ó) zárt, aki a hajráig harcban volt Dévayval az ezüstéremért.

Tavaly ezen a viadalon a férfiak versenyét Lehmann Csongor nyerte meg, ő azonban ezúttal nem indult a csehországi vk-n. Ott volt viszont Dévay Zsombor, aki 1:56:40 órás idővel a 22. helyen végzett, míg Faldum Gábornak nem sikerült célba érnie, ahogyan 17 riválisának sem az 58 fős mezőnyben.

A nőknél egy magyar induló volt, Sárszegi Noémi, aki 2:16:04 óra alatt a 32. helyen fejezte be a versenyt a több mint 40 induló között. Az aranyérmet itt az amerikai Gwen Jorgensen (2:03:51 ó) nyerte, másodikként a holland Rachel Kramer (2:03:55 ó), harmadikként pedig a német Marlene Gomez-Göggel (2:04:12 ó) zárt. A nőknél hat triatlonos nem ért célba.