Díszelőadás, chileieknek

Könnyedén, 37-13-ra nyert Chile ellen az U19-es fiúválogatott a jekatyerinburgi kézilabda-világbajnokságon. Gyurka János csapata két meccs után hibátlan, viszont kedden a nagyobb erőt képviselő Szerbia vár rá.

UP-info Már a mérkőzés előtt nyilvánvaló volt, hogy nem a legnehezebb meccs következik a jekatyerinburgi U19-es világbajnokságon, amelyen az első fordulóban a Lengyelország ellen győztes magyar együttesnek Chile ellen kellett a pályára lépnie.

foto-02

Nyerő csapat  •  Fotó: Marcsek Áron/MKSZ

Az első negyedóra még inkább alátámasztotta az előzetes várakozásokat, miszerint itt legfeljebb a gólkülönbség nagysága lehet kérdés. Alig telt el tizenöt perc a mérkőzésből, amikor már rászámolhattak volna a riválisra (11-1), s ilyen ütemben folytatódott a gólgyártás. Mikita Bence és a szélen Hanusz Egon is megszórta magát (hét-hét gól), a kulcsjátékosok pedig többet pihenhettek, mint valódi izgalmakat hozó meccseken.

A végeredmény 37-13 lett. Jelenleg vezeti a csoportot Gyurka János csapata, amely kedden 13 órától Szerbiával csap össze.

FIÚ U19-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JEKATYERINBURG
A-csoport, 2. forduló
CHILE–MAGYARORSZÁG 13-37 (4-17)
Játékvezetők: Husszein, Imran (irakiak)
CHILE: Fernandez, Artemtchonoque, Canton (kapusok), Aguilera 1, Alvarez, Benavides 1, Carrasco 1 (1), Hernandez, Hidalgo, Johson, Lopez 1, Nazar, Paulsen 5, Pavez 1, Porta 3 (1), Riquelme. Szövetségi edző: Fernando Capurro
MAGYARORSZÁG: Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok), Bartók 2, Déber 6, Fekete 2 (1), Füzi 2, Gábor 2, Győri 2, Hanusz 7, Juhász Á., Ligetvári, Mikita B. 7 (3), Sinkovits 2, Szeitl E., Szilágyi 2, Török 3. Szövetségi edző: Gyurka János.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/2, ill. 5/4
A csoport további mérkőzései
Lengyelország–Svédország 23-23 (13-11)
17.00 Szerbia–Dél-Korea
A csoport állása: 1. Magyarország 4 p (72-49), 2. Svédország 3 p (57-47), 3. Dél-Korea 2 p (36-23), 4. Lengyelország 1 p (49-58), 5. Szerbia 0 p (24-34), 6. Chile 0 p (46-73)