Döntés csütörtökön

Az ötödik mérkőzésen dől el az U18-as jégkorongbajnokság első helyének sorsa. A negyediken a MAC Budapest a Kisstadionban magabiztosan győzte le 5-1-re az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiát.

Pusztai Viola A Kisstadion palánkjánál álló hölgynek a szeme sem rebbent, amikor két hokis, közvetlen előtte, úgy csapódott a plexinek, hogy más ijedtében a lelátó tetejére futott volna. Nos, sokat látott anyukáról vagy nagyiról lehet szó, aki rendületlenül szurkolt a hazai jégen játszó MAC Budapestnek.

Az U18-as jégkorongbajnoki döntő negyedik mérkőzésén akár bajnokot is avathattak volna, ha nyer az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia, de a találkozón nem nagyon ütötte meg a győzelem szele sem. A fővárosiak az első harmadban ugyanis remekül védekeztek, amivel kiváló kapusteljesítmény párosult, miközben a kiugrásaik életveszélyesek voltak. Az első gól is abból született, ráadásul a MAC-osok emberhátrányban csentek korongot a harmadukon belül, Sebestyén Dávid pedig nem hibázott.

A MAC simán nyerte a negyedik meccset Fotó: Majoross Olivér

A MAC simán nyerte a negyedik meccset  •  Fotó: Majoross Olivér

Alig másfél perccel később a csapat szurkolói ismét üthették a plexit örömükben: a harmadik sor összeszokott párosa, Tóth András és Csicsák Erik játszott össze a vetélytárs kapuja előtti buli után, és utóbbi lőtt a kapuba.

A második harmad elejét nagyon megnyomta a Fehérvár, amelynek emberelőnyből meg is lett az eredménye. Kiss Roland gólja után felcsillant a remény a vendégek előtt, hogy megfordíthatják a meccset, de a sorozatos kiállítások miatt hamar el is szállt. A játékrész közepén emberelőnyben először Szigeti Ákos messziről lőtt bombája talált utat a kapuba, majd Tóth Gergely volt eredményes, szép akció végén.

A harmadik harmad inkább a test test elleni küzdelemről szólt, mint látványos megoldásokról. A fehérváriak nem tudtak faragni a hátrányukból, míg a MAC Kedves Richárd találatával növelte az előnyét. Az utolsó két perc kezdetén a volános Fürst Tamás szabálytalansága büntetőt ért, Lőczi Árpád vezette a korongot a kapura, s bár elfektette a kapust, végül nem talált a hálóba.

Így maradt az 5-1, amely a három nyert meccsig tartó párharcban a MAC egyenlítését jelentette. Bajnokavatás tehát csütörtökre halasztva, de előtte még a két csapat szerdán, ugyancsak a Kisstadionban megküzd egymással az osztrák ifjúsági liga bajnoki címéért.