Döntetlen a világbajnok ellen – tornagyőztes férfi válogatottunk

A zárónapon 14-14-es döntetlent játszottunk az olaszok ellen ez pedig azt is jelenti, hogy megnyertük a tornát.

Két veretlen csapat találkozott egymással a tornán az utolsó napon. A csapatunkból ma Hosnyánszky Norbert és Hárai Balázs maradt ki, Nagy Viktor pedig kezdett a kapuban.

Az első negyedben Di Fulvio kapásgóljával az olaszok szereztek vezetést, de erre válaszként jött három magyar találat. Erdélyi Varga és Zalánki révén már 3-1-re vezettünk. A második negyedben élesebbek lettek az olaszok, előbb kiegyenlítettek, majd Figlioli duplájával már kétgólos előnyre tettek szert. A nagyszünet előtt Varga Dénes pazar góljával 6-5 volt oda.

A fordulás után Pohl egalizált. Ezek után rendere mi szereztük meg a vezetést, de 9-8 után Aicardi centerezett egyet, így 9-9-cel mehettünk pihenni. A záróakkordban Figarira játszottak egy fórt, majd mi Erdélyire, 10-10. A negyed közepén azonban már kettő is volt az olasz előny, a hajrára kanyarodva azonban egyre olvadt, sőt Vámos révén az utolsó másfél perc előtt egál volt 13-13. A továbbiakban Varga Dénes egy ötöst értékesített, majd az olaszok Figlioli révén 14-14-re módosították az eredményt.

Felkészülési torna (Cuneo, Olaszország)

Olaszország – Magyarország 14-14 (1-3, 5-2, 3-4, 5-5)
Gólszerzők: Aicardi 4, Di Fulvio 3, Figlioli 3, Luongo 2, Figari 2 ill. Zaánki 3, Vámos 3, Varga Dénes 3, Erdélyi 2, Pohl 2, Sedlmayer 1

Görögország – USA 13-14

Korábbi eredmények:

Január 4., szombat:
Magyarország – Görögország 10-5 (3-3, 3-0, 2-0, 2-2)
Gólszerzők.: Erdélyi 2, Jansik Sz. 2, Vámos 2, Manhercz K. 1, Mezei 1, Pohl 1, Angyal 1, ill. Vlahopulosz 1, Kakarisz 1, Argiropulosz 1, Funtulisz 1, Geniduniasz 1

USA – Olaszország 8-10 (5-4, 0-2, 1-3, 2-1)