Dunaferr- és MTK-öröm

A férfiak között a Dunaferr SE, míg a nők versengésében az MTK Budapest nyerte meg az aranyérmet az országos junior-röplabdabajnokság Kecskeméten megrendezett hatos döntőjében.

L. G. Bár a hazai csapatok az alapszakasz eredményei alapján az esélyesek közé tartoztak az országos junior-röplabdabajnokság Kecskeméten megrendezett hatos döntőjében, végül mindkét aranyérmet elvitték Bács-Kiskun megyéből: a férfiak között a Dunaferr SE, a nők küzdelmében az MTK Budapest lett a bajnok.

Junior röpi döntő Dunaferr

A Dunaferr a mezőny fölé magasodott  •  Fotó: Szőcs Pál

Az alapszakaszgyőztes Dunaferr már az első napon rendkívül magabiztos volt, és két 3-0-s győzelemmel, szettveszteség nélkül jutott az elődöntőbe. A másik csoportban a Kaposvár nyújtott ugyanolyan meggyőző teljesítményt. A negyeddöntőben a Kecskemét a Dág elleni 3-0-s sikerrel, a Pénzügyőr pedig a Szolnok ellen kiharcolt 3-2-es győzelemmel csatlakozott a két elődöntőshöz.

A döntőben jutásért a Dunaferr a Pénzügyőrt, a Kecskemét a Kaposvárt múlta felül 3-0-ra, így a fináléban a papírformának megfelelően az alapszakasz első két helyezettje csapott össze egymással. A döntő szoros játszmával kezdődött, melyet a dunaújvárosiak csak 30-28-ra tudták megnyerni, viszont a következő kettőben csak húsz-húsz pontot engedélyeztek ellenfelüknek, s így megszerezték az aranyérmet.

A bronzérmet hatalmas csatában a Kaposvár nyerte meg, miután ötszettes küzdelemben felülmúlta a Pénzügyőrt. Az ötödik helyért rendezett mérkőzésen a Dág simán győzött a Szolnok ellen.

Junior röpi döntő MTK

Az MTK megharcolt a bajnoki címért  •  Fotó: Szőcs Pál

A leányok küzdelemsorozatában az első napon az MTK és a BRSE vívta ki a négy közé jutást, mindketten 3-0-ra, majd 3-1-re hozták a mérkőzésüket. A negyeddöntőben a hazai Röpke SE-t óriási, ötszettes csatában felülmúló Vasas és a Nyíregyházát simán legyőző Gödöllő biztosította helyét négy között.

Az elődöntőben izgalmas küzdelmet hozott a BRSE és a Vasas összecsapása, a drámai, ötszettes csata végén a három mérkőzéslabdát is hárító békéscsabaiak szomorkodhattak. A Vasas visszavágott a nyitónapi verségért, és döntőbe jutott. Ott az MTK várt rá, amely hasonló izgalmak után győzte le 3-2-re a Gödöllőt. A fővárosiak az utolsó, mindent eldöntő szettben 8-3-as gödöllői vezetésről fordítottak.

A döntő már nem volt annyira érdekfeszítő, 1-1 után az MTK magabiztosan nyert két szettet a Vasas ellen, így megszerezte a bajnoki címet. A bronzérmet a BRSE nyerte, miután 3-1-re legyőzte a Gödöllőt. Az ötödik helyért megrendezett összecsapás hozta a legnagyobb harcot a helyosztókon, a Nyíregyháza végül 3-2-re nyert a Röpke SE ellen.

ORSZÁGOS JUNIORBAJNOKSÁG, KECSKEMÉT
Végeredmény
Fiúk: 1. Dunaferr SE, 2. Kecskeméti RC, 3. FINO Kaposvár SE, 4. Pénzügyőr SE, 5. Dág KSE, 6. Szolnoki FRKSI
Leányok: 1. MTK-Budapest, 2. Vasas Óbuda, 3. Budapest Bank-BRSE, 4. TEVA Gödöllői RC, 5. Nyíregyháza, 6. Pincelakat RÖPKE SE
Különdíjasok
Fiúk. Legjobb ütő: Pesti Marcell (Kecskemét), legjobb feladó: Török Patrik (Kecskemét), legjobb védekező játékos: Gebhardt Áron (Dunaferr SE), MVP: Gebhardt Norbert (Dunaferr SE), legjobb edző: Tomanóczy Tibor (Dunaferr SE)
Leányok. MVP: Török Kata (MTK), legjobb támadó: Takács Doroti (Gödöllő), legjobb irányító: Cicic Maria (MTK), legjobb védekező játékos: Szpin Renáta (BRSE), legjobb edző: Leiszt Máté (MTK)