Dzsindo – "Nincs öv, nincs forma, nincs tradíció"

image

A keleties hangzás ellenére nem egy távol-keleti harcművészet. A Dzsindo egy, a mai kor követelményeihez igazodó, az európai ember gondolkodásához, életfelfogásához kifejlesztett önvédelmi rendszer. Egyesíti magában a keleti és a nyugati harcművészetek jellegzetes tulajdonságait úgy, mint a keménységet,  önfegyelmet, találékonyságot, változatosságot, mozgékonyságot és a rendíthetetlen harci szellemet.

A stílus jellemzője egy agresszív védekezés, és amennyiben ez nem elég, akkor ezt egy még agresszívebb ellentámadás követi. Küzdelemben az állandó ritmusváltás, a kemény és lágy erő váltogatása jellemzi. Mozgása folyamatos, szokatlan, kiszámíthatatlan.

A stílusalapító – Nagy Csaba – szerint a Dzsindo megtanít egy tudatos túlélési ösztön kifejlesztésére. Célja az emberi test és szellem fejlesztése. Egy a mai felgyorsult világba illeszkedő életstílus kialakítása. Amely tapasztalatok igen fontosak a diszkóbaleset elkerülése miatt, amelyre nemrég sajnos volt példa!

Bemutató:
http://dzsindo.hu/hu/videogal/self_defense.wmv

Védelem a diszkóbalesetek ellen?

Napjaink egyik legaktuálisabb és bosszús témája a különböző diszkotragédiák. Felmerül tehát a kérdés, hogy miként kerüljük el ezeket a tragédiákat vagy, hogyan „védhetjük” meg magunkat.
Bárki megtanulhatja azokat a túlélési technikákat, amelyeket katonai szakértők dolgoztak ki, olyan helyzetekre mikor valakit nagy tömegben összenyomnak, falhoz préselnek, földre kerülve megtaposnak. Ezekkel a technikákkal jelentősen növelhetők a túlélési esélyek az ilyen szituációkban. A dzsindo önvédelem missziónak tekinti, hogy megtanítsa a fiataloknak ezeket a módszereket.

A Dzsindo-ban minimálisra van korlátozva a keleti stílusokban alkalmazott tradicionális elemek használata, sőt minél jobban elmélyül benne, ezeket folyamatosan elhagyja. A Dzsindo-ban a legfontosabb az önvédelem. Ahhoz, hogy megvédje magát az ember egy valódi önvédelmi szituációban, minden eszközt be kell vetni a siker érdekében. A stílus technikái ezért nem is alkalmasak sportszerű, versenyszerű alkalmazásra.

A Dzsindo tartalmaz olyan a harcművészetekhez szorosan nem kapcsolódó túlélési technikákat is, mint például szóbeli kommunikáció, testbeszéd, szokatlan érzelmi megnyilvánulások, különböző figyelemelterelések és nem utolsó sorban a speciális extrém Dzsindo technikák. Ezen technikák használata sportszerű küzdelemben kizárt és alkalmazhatatlan.  A Dzsindo felkészít az utcai önvédelemre is, ahol, mint tudjuk nincs szabályos, tisztességes küzdelem.

VALÓDI HARCBAN NINCS SZABÁLY ÉS TISZTESSÉG
A Dzsindo a túlélés egy formája, amely reális esélyt ad bárkinek, hogy meg tudja védeni magát bármikor, bárhol, akárki ellen..

„Jól felépített önvédelmi rendszer, véleményem szerint kimondottan utcai önvédelemre, utcai harcra kidolgozott stílus. Az utcán és más szituációkban előforduló támadások elleni védekezés kifejezetten hatékony formája a dzsindo. Az út nagyon jó és csak támogatni tudom a folytatását!”
(Árva István, nyugalmazott rendőrségi közelharckiképző)

Forrás:  JT Press Sajtóügynökség