Eb 2016: Írország legyőzte a tartalékos olaszokat

Az E-csoport küzdelmeivel véget ért a csoportmeccsek sora a franciaországi Eb-n. Olaszország már csoportelsőként nem szakadt meg a győzelemért, így a rettentően küzdő írek a 85. percben lőtt góljukkal megnyerték a meccset.

Conte teljesen felforgatta a csapatát, alig nyolc helyen változtatott a legutóbbi kezdőn, de tehette, semmi nem kényszerítette arra, hogy csoportelsőként egy teljesen tét nélküli meccsen fárassza a legjobbjait. Főleg, hogy tudta, Spanyolország fog várni rájuk. Ettől még ez a csapat sem volt kismiska. Az írek viszont tudták, hogy csak a győzelem adhat nekik reményt, és a belgák elleni enyhén szólva is visszafogott teljesítmény után nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe. Ettől még az olaszokat nem lehetett beszorítani A 21. percben megszerezhette volna a vezetést Írország, de Daryl Murphy léc alá tartó fejesét bravúrral védte Sirigu.

Többet volt a labda az íreknél, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, mivel elsősorban a beadásokban bíztak. A 44. percben aztán tizenegyeshez is juthattak volna, mert Bernardeschi fellökte McCleant, de a bíró sípja néma maradt.

A második félidőben az első negyedóra küzdelmes, de meddő játékot hozott, egyedül Zaza szép lövése hordozott igazi veszélyt. Inkább egymással birkóztak a játékosok, a labda sokszor zavaró tényezőnek látszott. Rettentően alacsony színvonalú lett a játék. Az olaszok kínlódtak, szinte „vágták a centit”, az írek viszont egyszerűen nem tudtak kreatívan támadni, helyzetük sem adódott. Aztán a 77. percben az olaszok majdnem megszerezték a vezetést, Insigne ravasz lövése a kapufán csattant.

Az utolsó tíz percben megélénkült a játék, de hiába került helyzetbe Hoolahan, hihetetlen módon hibázott. És amikor már mindenki legyintett volna az írekre, akkor a 85. percben a korábban hibázó Hoolahan szenzációs labdát ívelt a tizenegyespont környékére, Brady pedig a rosszul kimozduló Sirigut megelőzve a hálóba fejelt. 0–1

A Squadra Azzurra tehát csoportelsőként bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol Spanyolország ellen lép pályára. Az E-csoport második helyén Belgium, a harmadik helyén pedig Írország végzett. Svédország a negyedik lett.

OLASZORSZÁG – ÍRORSZÁG 0-1

Időpont: 2016.06.22. 21:00
Helyszín: Stade Pierre Mauroy, Lille
Játékvezető: Hategan
Gólszerzők: Brady (85.)

A KEZDŐCSAPATOK:

OLASZORSZÁG: Sirigu – Ogbonna, Bonucci, Barzagli – Bernardeschi (Darmian, 60.), Sturaro, Motta, Florenzi, De Sciglio (El Shaarawy, 82.) – Zaza, Immobile (Insigne, 74.).

ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, O’Shea, Keogh, S. Ward – Hendrick, McClean, J. McCarthy (Hoolahan, 77.), Brady – Dar. Murphy (McGeady, 70.) – S. Long (Quinn, 90.).