Edzőmeccsek: A Kisvárda kétgólos vezetésről ikszelt a BL-indulóval, a Vidi 2000 török előtt kapott hármat

MOL Fehérvár-Fenerbahce

A grazi Merkur Arenában a Vidi egy magyar játékossal is szembenézett a pályán, hiszen Szalai Attila kezdő volt a Fenernél. Az isztambuli gárda – közel 2000(!) török szurkoló előtt – a papírforma ellenére nem kezdett dominánsan, sőt, a fehérváriaknak voltak lehetőségeik, de igazán nagy helyzet az első bő 20 percben nem alakult ki a kapuk előtt.

A 26. percben aztán Serdar Dursun mutatott be nagy cseleket a 16-osunk előterében, majd kapura fordult és a jobb alsót vette célba, Rockov azonban nagyot védett – olvasható a molfehervarfc.hu tudósításában. A 37. percben aztán jött az első Fener-gól: balról érkezett egy beadás erősen és laposan, amely eljutott Serdar Dursun elé, aki 9 méterről bevette a kaput (0-1).

Még a szünet előtt megduplázta előnyét a török csapat: ezúttal a jobb szélről érkezett a beadás egy szép támadás végén, a labdát pedig a hosszú oldalon üresen vehette át Diego Rossi, aki aztán 6 méterről a rövid alsóba vágta a játékszert (0-2).

A 61. percben épphogy beállt a kapuba Kovács Dániel, erre egyből ziccerbe került a Fenerbahce. Az ötös oldalvonaláról emelték át a labdát a hosszú sarok irányába, ahol üresen érkezett a brazil Lincoln és közelről a kapuba fejelt – Kovács ugyan nagyot vetődött és még bele tudott ütni a labdába, de nem volt esélye, hogy védje a közeli kísérletet. Ezzel lett 0-3 a vége. A törököknél Szalai végig a pályán volt, a Vidinél pedig bemutatkozott a hétfőn igazolt 20 éves szlovák utánpótlás-válogatott középpályás, Peter Pokorny a csapatban.

Felkészülési mérkőzés, Graz:

MOL Fehérvár – Fenerbahce 0-3 (Serdar Dursun 37., D. Rossi 43., Lincoln 61.)

Vidi: Rockov (Kovács D., 60.) – Rus (Heister, 46.), Lüftner, Sabanov – Nego (Kojnok, 46.), Pinto (Lednev, 46.), Pokorny (Makarenko, 46.), Hangya (Babos B., 83.) – Dárdai (Funsho, 46.), Petrjak (Bumba, 46.) – Zivzivadze (Kodro, 46.)

Kisvárda-AEK Larnaca

A Kisvárda már a 6. percben vezetést szerzett a Gyurcsó Ádámot kezdőként a 61. percig bevető ciprusi ezüstérmes (és ezzel BL-induló) Larnaca ellen. Ekkor Asani balról beadott szabadrúgása után Mesanovic 5 méterről fejelt a kapu bal oldalába (1-0).

A hátrányba kerülő szigetországiak ezután fölénybe kerültek és több veszélyes helyzetet is kialakítottak a kapu előtt, de Odincov kapus vezetésével a magyar második állta a rohamokat.

A fordulás után megint a Kisvárda kezdett jobban és az 57. percben újra be is talált: Kovacic indításával Camaj kezdett cselezni a bal oldalon, majd középre adott, labdája Leoni elé került, aki 6 méterről a kapuba lőtt (2-0) – írja a kisvardafc.hu.

A félidő közepe felé tartva jött a ciprusi szépítés, a Gyurcsó helyére alig pár perce beállt Faraj közeli fejesével (2-1), és végül a várdaiak nem tudták megtartani előnyüket. A 92. percben, az utolsó AEK-felívelés után Trikovski elé került a labda, aki 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2–2). A középkezdés után Ötvös a kezdőkörből még kapura ívelt, de a kapus megfogta a léc alá tartó, nem is annyira elvetélt kísérletet, így maradt a döntetlen Kirchschlag in der Buckligen Weltben.

Felkészülési mérkőzés, Kirchschlag in der Buckligen Welt:

Kisvárda FC – AEK Larnaca 2-2 (Mesanovic 6., Leoni 57., ill. Faraj 57., Trikovski 92.)

Kisvárda: Odincov – Peteleu, Vranjanin, D. Kovacic, Leoni – Melnik (Bíró R., 68.), Karabeljov – Asani (Heles, 85.), Ötvös, Camaj (Czérna, 74.) – Mesanovic