Egy lépésre Zágrábtól

Szétlövésben nyert az UTE az U16-os jégkorong European Rookie Cup linzi selejtezőtornáján a házigazdák ellen. Így egy győzelemnyi távolságra került a zágrábi négyes döntőtől.

UP-info Hatalmas lépést tett az UTE Zágráb felé. Ahogy arra számítani lehetett az U16-os jégkorong European Rookie Cup linzi selejtezőtornáján, a házigazdákkal kiélezett meccset játszottak a lilák, amelyből végül győztesen jöttek ki.

Az UTE remekül szerepel a linzi tornán

A két csapat összecsapásán az első harmad 2-1-es UTE-vezetéssel zárult. Az egygólos előny az utolsó harmadra is megmaradt, miután a második játékrészben egy-egy gólt szereztek a felek. A harmadikban az osztrákok egyenlítettek, s miután a meccs végéig nem született újabb gól, jöhetett a szétlövés. Abban a lilák bizonyultak jobbnak, így az övék lett a két pont, míg a Linznek be kellett érnie eggyel.

A nap másik mérkőzésén az olasz Alleghe 6-2-re győzte le a Münchent, így megszerezte az első pontjait. A zárónap előtt az UTE vezeti öt ponttal, a Linz a második néggyel, míg az Alleghe hárommal a harmadik helyen áll. A München eddig nyeretlen, ami valószínűleg a házigazdák elleni zárómeccsen sem változik, a Linznek azonban a szinte biztos győzelem ellenére sincs a kezében a sorsa. Ahhoz ugyanis az kell, hogy a lilák ne nyerjenek az olaszok ellen.

Abban viszont biztosak lehetünk: a magyar csapat mindent megtesz azért, hogy csatlakozzon a Fehérvárhoz, a MAC Budapesthez és a Villachhoz a zágrábi négyes döntőben.

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, LINZ
Szombati eredmények: UTE‒München (német) 14-0, Linz (osztrák)‒Alleghe (olasz)
Vasárnap eredmények: Alleghe (olasz)‒München (német) 6-2, UTE‒Linz (osztrák) 3-3, szétlövésben 4-3
Április 4. (hétfő): UTE‒ Alleghe (olasz) 10.10, Linz (osztrák)‒München (német) 13.40