Egy negyedben nyertek a Titánok

A nullázott a Titans és a Cowbells 2, győzött a Gorillaz a Bodri Pincészet Divízió I-ben. Simán nyert a két bajnokesélyes a FEZEN Divízió II-ben.

A szezon első fővárosi derbijét rendezték a másodosztályban. A Budapest Titans második győzelméért hajtott, az Újpest Bulldogs pedig a tavalyi elitligás fiaskó után újjászerveződött és bizonyítani szeretett volna.
IMG_0466Küzdelmes első félidőt láthattak a kilátogatók a Duna-Cipő pályán. Látszott, hogy mind a Titans, mind pedig a Bulldogs kiválóan felkészített védelemmel vágott neki a találkozónak. A 0-0-s első félidő ellenére Kollár Balázs együttese állt közelebb a pontszerzéshez Nánási Ádám mezőnygól kísérletével. Patrick Dansdill viszont ismét bizonyította, hogy jó döntés volt őt leigazolni, hiszen Kis Jordán passzát lehalászta a levegőből, második szezonbeli interceptionjét jegyezve.
IMG_0442A harmadik negyedben valósággal megtáltosodott a vendégek védelme és Márton Károly megszerezte Kis screen passzát, és a labdával az end zone-ig mehetett. Nánási Ádám belőtte az extrát. Viszont ezután már Szullo Ádám adogatott a Bulldogs-nál, de a vendég védelem továbbra is parádézott. Ezután Simon Vidor is megkaparintotta Szullo átadását, a megszerzett malacbőrrel pedig a pontszerző területig futott. Nánási ismét értékesítette az extrát. Végül a Titánok megszerezték első idei offense TD-jüket is, mégpedig Takács Zoltán futott touchdownjával. Ezzel a Titans ki is alakította a 20-0-s végeredményt, hiszen Nánási extrája sikertelen volt, így a tavalyi gyengébb szezon után Kollár Balázs legényei két meccset nyertek, ezzel növelve rájátszás esélyüket.

Mindkét együttes a Gladiators-t látja vendégül. Míg a Bulldogs április 24-én, addig a Titans május 8-án fogadja a Gladiátorokat.

Forrás: titans.hu
Fotók: Durucz Ádám

Zagyva Balázs, az Újpest Bulldogs vezetőedzője: hamarosan…

Kollár Balázs, a Budapest Titans vezetőedzője: A támadóknál megtört a jég immár nem csak mezőnygólt, hanem TD-t is elért a csapat, szépen haladtunk a pályán előre. A passzjátékon még sokat kell dolgozni. A támadó drive-ok befejezése hagy még kivetnivalót, a red zone támadás még nem igazán megy a csapatnak. Viszont most négy alkalommal voltunk a red zone-on belül ebből egy TD-t tudtunk értékesíteni. Az új támadó alakulatnak még hosszú utat kell bejárnia, hogy egy jól működő csapatként tudjunk közösen funkcionálni. Néhány mondat a védelem import játékosáról. Nem gondolom, hogy önámítás volna egy „harmadik vonalbeli” játékos meghívása a csapatba. Egy olyan játékossal edzeni, meccsen együtt játszani, akinek a vérében van a football nagyon nagy lehetőség. Patben egy nagyon jó csapatjátékost, egy segítőkész embert ismerhettem meg ez alatt a rövid idő alatt. A játékosok saját szemükkel láthatják, hogy amit az edző edzésen kér megvalósítható, látják, hogy emberből van, nem super man érzik, és mivel ő is ember látják, az ő sebessége munkával gyakorlással elérhető. Kiváló lehetőség, amikor edzésen a szerelés gyakorlatoknál megfigyelhetik a technikát, sebességet, amivel a feladatokat végrehajtja. Motiváltá tudja tenni a linebackereket, elhiteti velük, hogy ők is meg tudják csinálni a szerelést. Nagyon örülök, hogy a csapatunk része, és köszönöm a hozzá állását, amivel segíti a munkámat.

Újpest Bulldogs-Budapest Titans 0-20 (0-0, 0-0, 0-20, 0-0)
Pontszerzők: Márton Károly, Simon Vidor, Takács Zoltán 1-1 TD, Nánási Ádám 2 XP.

A Bodri Pincészet Divízió I. további eredményei:

Budapest Cowbells 2-Tatabánya Mustangs 35-0 (7-0, 6-0, 22-0, 0-0)
Pontszerzők: Boros László, Takács Bence, Pézsa Bence, Pichler Norbert, Patrick Ogunji 1-1 TD, Mong Balázs 2 PT, Magyar Csanád 3 XP, Nagy Kevin 1 XP.1e6b8c3b9007f4ab84c2225f83e2a3f891adf7bf

Fotó: Váradi Barna és Király Etelka

Szekszárd Bad Bones-Dunaújváros 15-38 (7-10, 8-7, 0-6, 0-15)
Pontszerzők: Szabolcska Balázs, Novakov Dávid 1-1 TD, Gyarmati Máté 2 PT, Greiling Mihály 1 XP, illetve Tóth János, Bachrathy Kornél, Varga Dávid, Victor Allen Williams, Mészáros Márton, dr. Bachrathy Dániel 1-1 TD, Mészáros Márton 2 PT, Beretka József 1 FG és 4 XP.DSC_6165

Fotó: Barka Bálint Tarzi

Szoros volt az eleje

A bizakodóan állt a szezonnyitója elé a Jászberény Wolverines, szerette volna a bajnokesélyes Fehérvár Enthroners-t megverni. Az első félidőben minden esélye megvolt rá, de a folytatásban változott a játék képe.
demi-1033Erős Márk tavaly sokat volt sérült, most viszont újra a Koronázók rendelkezésére állt, ám nem volt tökéletes formában, mivel az első félidőben 4 interceptiont is dobott. Ennek ellenére tudott pontosan is passzolni, mivel az első negyedben Tóth Nándornak adott egy hatpontost érő labdát. Zách György értékesítette az extrát. A második negyedben növelték előnyüket a vendégek, Papp Dániel egyszer lehúzta a levegőből Bábosik Dénes, a Wolverines irányítójának átadását és 68 yardon át cipelte az end zone-ig. Az egypontos kimaradt. Viszont a sok hibát ki tudta használni a Jászberény: Bábosik Dénes egyszer ugyan eladta a labdát, de utána touchdownt is szerzett, ami után a kétpontost is összehozta. Szoros volt az első félidő, ám a Fehérvár rengeteg hibával játszott még.
demi-1034Ezeket a hibákat a folytatásban sikerült kiküszöbölni és elkezdett hengerelni az Enthroners. Deczky Dániel futott touchdownjára még válaszoltak a Rozsomákok Bábosik Dénes révén, de ezt követően már egyre magabiztosabbá vált a fehérváriak játéka. Deczky ismét futott egy TD-t. Az utolsó játékrészben Erős Márk is javítani tudott interceptionjei után és egy hatpontost szerzett. Ezt követően pedig egy újabb TD-passzt is kiosztott, mégpedig Bakonyvári Patriknak, aki az ezt követő kétpontost is értékesítette. Így bár nehézkesen kezdődött a meccs az Enthroners-nek, de végül magabiztos sikerrel végződött.

A Jászberény a következő párharcát május 7-én a Dabas Sparks ellen vívja idegenben, míg a Koronázók április 30-án az újonc Boda Troopers-t látják vendégül stadionavató találkozójukon.

Fotók: Józsa Tamás

Balogh Kornél, a Jászberény Wolverines vezetőedzője:Az első félidőben teljesen egyenlők voltak az erőviszonyok, Döntetlen szagú meccsnek nézett ki az egész. A második félidőre viszont kijött, hogy majdnem kétszer annyian voltak, mi pedig elfáradtunk és volt pár sérültünk is, de semmi komoly.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Kemény és sportszerű összecsapást hozott a hétvégi találkozó. Szokatlanul sok hibával játszottak a támadóink az első félidőben. Ekkor a védőink tartott játékban minket, még pontokat is szereztek. A hibáknak több oka volt, de változtattunk a második játékrészre, és ez pontokban is megmutatkozott. Dolgoznunk kell tovább, a hibákból tanulni kell. De a következő mérkőzéseken folyamatosan javulni kell, és fogunk is, munkával.

Jászberény Wolverines-Fehérvár Entrhoners 14-39 (0-7, 8-6, 6-12, 0-14)
Pontszerzők: Bábosik Dénes 2 TD és 1 2 PT, illetve Deczky Dániel 2 TD, Tóth Nándor, Papp Dániel, Erős Márk, Bakonyvári Patrik 1-1 TD, Bakonyvári Patrik 2 PT, Zách György 1 XP.

A Divízió I. további eredményei:

Budapest Eagles-Gladiators 2 35-0 (14-0, 14-0, 7-0, 0-0)
Pontszerzők: Kondorosi Ákos 2 TD, Zsila Dániel, Lukács Imre, Dobos Attila 1-1 TD, Pintér Patrik 5 XP._dsc2707_std

Fotó: Zsila Sándor