Tanulságos győzelem

A fiú U18-as jégkorong-válogatott 6-5-re győzte le a szlovák U17-es csapatot a Tüskecsarnokban játszott felkészülési mérkőzésen. Az összecsapás számos tanulsággal szolgált a jövő héten kezdődő divízió I/B-s világbajnokság előtt.

Pusztai Viola Azon még a Tüskecsarnok büfése is meglepődött, hogy a divízió I/B-s világbajnokságra készülő magyar U18-as jégkorong-válogatott az A csoportos szlovák U17-es együttes ellen 4-0-ra vezetett az első harmad után. Pedig nem volt kacsa a hír, tőle néhány méterre valóban álomszerűen kezdtek a fiúk, de az, hogy egészen könnyedén tettek szert négygólos előnyre, a szünetben meg is nyugtatta őket.

„Talán elhittük, hogy ez a meccs már a kezünkben van, másrészt a második harmadra a szlovákok is felébredtek ‒ mondja az első játékrészben egy gólt és két gólpasszt jegyző Kiss Patrik a meccs után arra utalva, hogy a folytatásban azért kiegyenlítettebb lett a játék, kevesebb helyzet adódott a magyarok előtt, miközben a szlovákok mindent megtettek, hogy visszajöjjenek a meccsben.

A szlovákok elleni mérkőzés jól szolgálta a vb-felkészülést

Horváth András, a válogatott edzője úgy érzi, az első harmadban sem volt a játék képe alapján akkora különbség a két csapat között, a második harmadban azt a hibát követték el, hogy próbáltak nehezebb, komplikáltabb megoldásokat választani. A küzdőszellem azonban továbbra is megmaradt, amellett remekül védekeztek a srácok, és amikor az ellenfél birtokolta a korongot, akkor is nyomást gyakoroltak rá, így kevés kontratámadást tudtak építeni.

A szlovákok a szünet előtt nyolc másodperccel szépítettek, s az utolsó harmad sem úgy kezdődött, hogy azt lehessen mondani, nincs ok izgalomra. A lelátón szurkoló szülők is hitetlenkedve nézték az eredményjelzőt, amely a 4-0 után hirtelen 4-3-at mutatott, de gyermekeik ahelyett, hogy ettől pánikoltak volna, gyorsan megszerezték az ötödik találatukat, és még nagyobb fokozatra kapcsoltak.

Az ember csak kapkodta a fejét, olyan iramot diktáltak a csapatok a hajrában, amely újabb magyar gólt hozott, meg a világbajnokság előtt rendkívül fontos tanulságot: a meccs hatvan percig tart és nem ötvenkilencig. A szlovákok ugyanis az utolsó percben két kontrát is vezethettek, s mindkétszer eredményesen. Kilenc másodperccel a vége előtt még időt kértek, de a megbeszélt taktika nem hozott gólt, így a magyar válogatott 6-5-re nyert.

„Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, végig hajtottak a fiúk, de a harmadik harmadban magunkra húztuk az ellenfelet ‒ értékel Horváth. ‒ Ezt mindképpen át kell beszélnünk, kezelnünk kell a hasonló helyzeteket, hiszen a világbajnokságon egy-egy rövidzárlat sokba kerülhet.”

Glen Williamson együttese csütörtökön ismét megmérkőzik a szlovákokkal, a mérkőzés 12 órakor kezdődik a Tüskecsarnokban. Utána a szakmai stáb kihirdeti az asiagói divízió I/B-s világbajnokságon részt vevők névsorát.