Egy tucat gól

A magyar csapat lesöpörte a pályáról az osztrákot a női U19-es B csoportos floorball-világbajnokság tegnap esti csoportmérkőzésén. Igazi gálameccset játszott a kanadai Belleville-ben, egy pillanatig sem volt kérdés a meccs sorsa.

Majer Dániel A Quinte Sports Centre-ben  magabiztosan várhatta válogatottunk a találkozót, hétfőn ugyanis már a helyszínen játszott felkészülési mérkőzést Thaiföld ellen. A vb-újoncok elleni bemelegítés akklimatizálódásra és önbizalomszerzésre mindenképpen alkalmas volt.

Az osztrákok ellen már lényegesen nagyobb ellenállást várt Jaczkó Róbert, a magyar floorball szövetség főtitkára, de „csalódnia” kellett: „Már az osztrákoknak az amerikaiak elleni veresége is meglepett. A helyszínen derült ki, hogy csak két sorral utaztak és tartalékkapusuk sincs. Annak alapján várható volt, hogy kevésbé lesz szoros a találkozó, mint arra előzetesen számítani lehetett.”

A 166 néző előtt rendezett mérkőzés hidegzuhannyal indult a „sógornőknek”, Kelemen Anikó révén már 23 másodperc elteltével vezetést szereztünk. A csapatkapitány találatát további három magyar gól követte az első harmadban, 4-0-s állásnál mentek pihenni a csapatok.

13179190_891649377612244_1346874864259745772_nA következő harmadban mintha lemásolták volna a kezdést a mieink, igaz, ezúttal majd kétszer annyi idő, 45 másodperc kellett a magyar gólhoz. Most Elek Zóra volt eredményes, emberelőnyből. Elképzelhető, hogy összebeszéltek edzőjükkel a lányok, ugyanis ezt a harmadot is négy góllal zárták, a magyar kapu pedig továbbra is érintetlen maradt.

Ne higgyék, hogy kitaláljuk, de a záró játékrészben is egy percen belül, ezúttal 39 másodperc elteltével született meg az első magyar találat, gólszerzőként Fodor Esztert köszönthettük. Ha mindez nem lenne elég, ezúttal is négygólos harmadot produkáltak a lányok, a mérkőzés végeredménye 12–0 ide.

„Az elején azért még nem játszottunk igazán jól, a második harmadtól kezdve viszont már jöttek a szép keresztpasszok, támadások, azokból pedig a tetszetős gólok. Talán azért is volt ekkora a különbség, mert az osztrákok annak tetejébe, hogy kisebb létszámmal jöttek, pihenőnap nélkül kellett kiálljanak ellenünk.”

A találkozó legjobb magyarjának Orosz Lucát választották, miután három gólt és egy asszisztot jegyzett. Sokat elárul a játék képéről, hogy Ausztria legjobb játékosának a kapus bizonyult, Tanja Keczol összesen 35 védést mutatott be, megóva csapatát a még nagyobb vereségtől. Érzékeltetésképpen: Rácz Annának mindössze hétszer kellett hárítania.

Legközelebb pénteken este, magyar idő szerint 18:45–kor második és egyben utolsó csoportmeccsüket vívják a lányok az Egyesült Államok csapata ellen (Jamaika visszalépését követően három résztvevőssé soványodott a C csoport). „Az amerikaiak ellen is mi számítunk esélyesnek, egyedül az jelenthet kihívást, hogy ezúttal nekünk nem lesz pihenőnapunk, így az amerikaiak frissebbek lehetnek” – tette hozzá végül a főtitkár.

Női U19-es B divíziós világbajnokság, Belleville (Kanada)
C csoport

Ausztria–Magyarország 0-12 (0-4, 0-4, 0–4)
Gólszerzők: Kelemen Anikó (1. , 39.), Elek Zóra (9. , 21.), Tóth Marcella (11.), Orosz Luca (15. , 22. , 50.), Fodor Eszter (26. , 41.), Veres Dóra (44.), Nyerges Dóra (53.)