Egypontos győzelem

Három negyeden keresztül magabiztosan vezetett a fiú U16-os kosárlabda-válogatott a csehek ellen a szófiai B-divíziós Európa-bajnokságon. A negyedik játékrészben azonban mély gödörbe került, és kevés választotta el a vereségtől. Az 55-54-es győzelem után a 13. helyért játszhat.

UP-info A csehek valahol az öltözőben maradhattak, hiszen több mint három percet kellett várni az első pontjaikra a fiú U16-os B-divíziós Európa-bajnokság 13-16. helyért játszott mérkőzésén a magyarok ellen. Így nem csoda, ha a rengeteg hiba ellenére is tizenkét pontos előnyt szedett össze Váradi Attila együttese.

A 13. helyért játszhat az U16-os fiúválogatott Forrás: kezdő5.hu

A 13. helyért játszhat az U16-os fiúválogatott  •  Forrás: kezdő5.hu

A folytatás már kiegyensúlyozottabb játékot hozott, az ellenfél egyre többször volt eredményes kintről, miközben a magyarok támadójátéka akadozott, főleg a negyed elején. A végére viszont Katonáék összeszedték magukat, így hétpontos előnnyel vonulhattak a szünetre.

A harmadik negyed elején kisebb gödörbe került a magyar gárda, a csehek azonban nem éltek a lehetőséggel, így továbbra is tartani tudta a tíz pont körüli különbséget. Akkor azt gondolhatták a játékosok, hogy nagyobb baj már nem lehet, s a negyedik játékrész elején Fazekas Csaba zsákolása is ezt jelezte. Az már kevésbé, hogy egy perccel később kipontozódott, de nem okozott különösebb zavart a játékban.

Csak hat perc volt hátra, és a nyolc pont az előny, amikor újra megnyílt a magyarok alatt a föld, s míg ők egytől egyig bepottyantak a gödörbe, a csehek szépen átugrották, sorra szerezve kosarakat. Eggyel már vezettek is, amikor három perccel a vége előtt Katona újra betalált, onnan pedig a védekezésé volt a főszerep, no meg az elrontott dobásoké. Az ellenfélnek még a végén is akadt lehetősége , hogy megnyerje a meccset, de a magyar csapat megtartotta az egypontos előnyt, 55-54-re nyert.