Elbukott a Honvéd

A nap legnagyobb meglepetését az jelentette a kiemelt fiú-juniorbajnokság nyolcas döntőjében, hogy a felsőházi rájátszást megnyerő Budapesti Honvéd lemaradt az elődöntőről.

Lakner Gábor Honvéd-drámával kezdődött, és azzal is zárult a kiemelt fiú-juniorbajnokság nyolcas döntőjének második napja. A pénteki nyitányon a hazai pályán játszó – és a felsőházi rájátszást megnyerő – Honvéd ugyanis meglepetésre kikapott a Kosárlabda Akadémia Pécstől. A baranyaiak már az első negyedben előnybe kerültek, a hazaiak végig futottak az eredmény után. Hiába dobott 45 (!) pontot Kerpel-Fronius Gáspár, végül a Pécs nyert 97-93-ra.

Vasas juniordöntő

A Vasas és a Pécs is elődöntős  •  Forrás: kosarsport.hu

A Honvéd így győzelmi kényszerben játszott az esti záró mérkőzésen, hiszen amennyiben nem nyer, a Soproni Sportiskolát 81-60-ra legyőző pécsiek jutnak az elődöntőbe. Az ellenfél az addigra már páholyban lévő Vasas Akadémia volt, hiszen ők is legyőzték a soproniakat. Ugyan a 74-63-as eredmény szoros mérkőzést sejtet, a találkozó valójában már a nagyszünetig eldőlt, a pasarétiek így pihentették kulcsjátékosaikat az esti derbire.

Arról ugyanis szó sem lehetett, hogy a Vasas könnyen adja a bőrét, hiszen ha már lehetőség nyílt idejekorán kiejteni az egyik nagy riválist, akkor azzal élni is akart. Szoros első negyed után a Vasas került lépéselőnybe, a Honvéd ismét futhatott az eredmény után. A reggeli mérkőzéssel ellentétben most utol is érte az ellenfelét, és a 39. percben Weisz András triplájával át is vette a vezetést. A Vasas azonban összekapta magát a végjátékra, és a 38 pontot szóró Lewis Chester vezérletével 82-75-re nyert.

A nap legnagyobb meglepetését okozva a Honvéd így nem jutott a négy közé, és csak az 5-8. helyért folytathatja.

A másik csoportban a Körmendi Törpördögök továbbjutása már tegnap eldőlt, így az is belefért, hogy az első napon gyengélkedő Szolnoki Olajtól 71-57-es vereséget szenvedjen. A másik elődöntős helyről a MAFC–Szombathelyi Kosárlabda Akadémia összecsapás döntött, amelyet hatalmas izgalmak közepette a MAFC nyert meg 64-60-ra. A mérkőzés az utolsó percekben dőlt el, és bizony mindkét oldalon megremegtek a kezek a büntetővonalon és a mezőnyben is. Az idegek harcát a MAFC nyerte, így készülhet az elődöntőre.

A döntőbe jutásért szombaton 14 órától Körmend–Pécs, majd 16 órától Vasas–MAFC összecsapást rendeznek. A részletes program megtalálhatót a szövetség honlapján.