Elkapták az éllovast

A Vasas nyert az éllovas KSI ellen, az Eger a BVSC elleni győzelmével feljött a harmadik helyre a fiú ifjúsági vízilabda-bajnokságban. Az UVSE és az FTC a hét közben találkozott.

Pusztai Viola Második vereségét is elszenvedte a szezonban a listavezető KSI, tovább tart az Eger lendülete, a Honvéd némi meglepetésre legyőzte a Szentest. Dióhéjban ezt történt a fiú ifjúsági vízilabda-bajnokság 21. fordulójában.

A forduló rangadója I.

Burián Gergő három gólt lőtt a KSI ellen Forrás: waterpolo.hu

Burián Gergő három gólt lőtt a KSI ellen  •  Forrás: waterpolo.hu

Öt fordulóval az alapszakasz vége előtt még mindig nem lehet megtippelni, mely csapatok jutnak az ifjúsági bajnokság négyes döntőjébe, és a szálak a 21. forduló után csak jobban összekuszálódtak. A listavezető KSI-nek azért nem kell tartania attól, hogy nem lesz érdekelt az aranyéremért folytatott harcban, hiszen ahhoz a következő öt meccsét el kellene veszítenie. De eddig a bajnokságban összesen kétszer hagyta el pont nélkül a medencét. Másodszor éppen vasárnap, a Vasas elleni rangadó után.

A meccsen valamivel a piros-kékek kezdtek jobban, de egészen a negyedik negyedig fej fej mellett haladtak a felek. A KSI rendre egy góllal vezetett, de a Vasas egyenlített, majd hat és fél perccel a vége előtt fordított. Erre még volt válasza az ellenfélnek, de onnan kezdve mintha csak egy csapat lett volna a medencében: a Vasas percek alatt háromgólos előnyre tett szert, s végül 12-9-re nyert.

– Az egész mérkőzésen csapatként játszottunk, nagyon jól védekeztünk, és a kapusunk, Dévai Kristóf is remekül védett – mondja Burián Gergely a Vasas játékosa. – A két centerünk 8-8-nál lőtt egy-egy fontos akciógólt, és az emberhátrányos védekezésünk is összeállt az utolsó harmadban. Ennyi mindennek köszönhető, hogy felülmúltuk az ellenfelünket.

A forduló rangadója II.

Eközben a párhuzamosan zajló Eger–BVSC mérkőzésen is hatalmas csata folyt a három pontért. Az egriek remekül kezdtek, de a második harmad közepe felé már a zuglóiak oldalán mutatott több gólt az eredményjelző. Nem sokáig, hiszen a hazaiak hamarosan egyenlítettek, majd visszavették a vezetést, s bár a vendégek többször egalizáltak, a harmadik negyed negyedik percétől kezdve állandósult az Eger vezetése. Az utolsó játékrészben már öttel is vezettek, végül 15-12-re nyertek.

A forduló kapusa

Az Eger és BVSC mérkőzésén nem fukarkodtak a kapura lövéssel a játékosok, mindkét oldalon megdolgoztatták a kapusokat. A zuglóiak huszonhét próbálkozásából Csiszár Boldizsár tizenötöt megfogott, ami 54 százalékos teljesítmény jelent, így fontos része volt abban, hogy csapata a győzelemmel fellépett harmadik helyre.

– Nagyon elfáradtam az öldöklő, pörgős csata végére, de azt láttam a többieken is – így Csiszár. – Ismét megmutattuk, hogy ezzel a gárdával, amelyben a fiatalok (Melegh Milán, Magyar Márton) a Vasas ellen is fantasztikusan teljesítettek, illetve Biros Barnabás klasszist nyújtott, bárki ellen van keresnivalók, így önbizalommal folytatjuk a bajnokságot. Úgy gondolom, a saját teljesítményem még fényesebb is lehetett volna, mert jól álltam a lábamon, már a bemelegítéskor éreztem: jó formában vagyok.

A forduló játékosa

Korbán Richárd hat góllal vette ki részét a Honvéd győzelméből. Forrás: waterpolo.hu

Korbán Richárd hat góllal vette ki részét a Honvéd győzelméből.  •  Forrás: waterpolo.hu

A bajnokság nyolcadik helyén álló Honvéd önbizalom-növelő  győzelmet aratott az előtte álló Szentes ellen. A piros-feketéket a szezonban inkább az jellemezte, hogy hozták a papírforma eredményeket, de az éllovasok ellen kevés sikerrel jártak. Most azonban hazai medencében remekül kezdtek a csongrádiakkal szemben, hiszen az első negyed után 5-1-re vezettek, és a meccsen végig tartva a ritmust, 12-7-re nyertek. A csapat egyik legjobbja Korbán Richárd volt, aki hat góllal, gólpasszokkal és remek védekezéssel vette ki a részét a sikerből.

– A teljesítményemet az elmúlt időben gyengének mondanám, de úgy néz ki, hogy most újra visszatértem a jó útra – értékelt kissé önkritikusan Korbán. – Nagyon fontos győzelmet arattunk, a csapat kiválóan játszott a Szentes ellen. Az elejétől kezdve fölényben voltunk, amit a meccs végéig sikerült megtartanunk, a remek helyzetkihasználásnak köszönhetően.

Serdülőbajnokság

A serdülőbajnokságban a Honvéd nem örülhetett hasonló sikernek, hiszen a Szentes 15-6-ra nyert. Kapusuk, Nagy Gergő 67 százalékkal védett. A Vasasnak sem termett babér a KSI ellen, sőt, nem elég, hogy nagyarányú, 21-8-as vereséget szenvedett, visszacsúszott az ötödik helyre. A mérkőzésen a két kapus, Bányai Márk és Grieszbacher Márk 60 százalék felett teljesített. Az Eger és a BVSC mérkőzésén utóbbi örülhetett: 15-11-re győzött idegenben, Fodor Olivér öt, Sugár Péter négy góllal vette ki részét a diadalból.

Gyermekbajnokság

Az Eger és a BVSC mérkőzése a gyermekbajnokságban is gólzáporosra sikerült. A zuglóiak 19-13-ra nyertek, Gyenis Ádám kilenc góllal járult a sikerhez. A KSI 16-11-re múlta felül a Vasast, a Szentes egy másodperccel a vége előtt nyerte meg 14-13-ra a Honvéd elleni találkozót, Barna Márton akciógóljával. A győztes csapatban Bozó Péter hét gólt lőtt. Az UVSE gólt sem kapva, 25-0-ra diadalmaskodott a nulla pontos Kaposvár ellen.

Lilák a zöldek ellen

A UVSE és az FTC csütörtökön játszotta le a 20. fordulóból elmaradt mérkőzését. Az ifjúságiak találkozóján a zöld-fehérek a második negyed végéig jól tartották magukat, onnan azonban a lilák átvették az irányítást, és a csereként beálló Vértes Márk kiváló (a kapus 75 százalékkal védett) teljesítményének is köszönhetően végül 13-8-ra nyertek. A serdülők mérkőzése hasonlóan alakult: az UVSE a második játékrész után egyre növelte az előnyét, a vége 12-6 lett. A gyermekek mérkőzése rendkívül izgalmasan alakult, hiszen a rendes játékidő 10-10-zel ért véget. A két pont aztán az ötméterespárbajban jobbnak bizonyuló UVSE-é lett, az FTC-nek be kellett érnie az egy ponttal.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG, 21. FORDULÓ
Vasas–KSI 12-9, Eger–BVSC 15-12, Honvéd–Szentes 12-7, FTC–Tatabánya 13-5, Kaposvár–UVSE 3-30, Szolnok–Szeged 9-10
A Szombathely–Debrecen mérkőzést május 19-én játsszák le.
A bajnokság állása: 1. KSI 57 pont, 2. UVSE 53, 3. Eger 49, 4. BVSC 48