Ellentétes mérleg

Az U16-os kosárlabda-válogatottak felkészülési mérkőzésein ellentétes volt a mérleg: a fiúk két győzelmet, a lányok két vereséget könyvelhettek el.

Lakner Gábor A korosztályos válogatottak közül az U20-asok már a megérdemelt pihenésüket töltik, az U18-asok hétvégén az Eb-n szerepeltek, az U16-osok azonban még felkészülési mérkőzéseket játszottak. A lányok hazai pályán, a szövetség székesfehérvári edzőközpontjában tartották a főpróbát a szombaton Udinében kezdődő kontinensbajnokság előtt.

Az ellenfél a rendkívül erős francia csapat volt, amely elsőre nagyon elverte Mészárosné Kovács Andrea együttesét. Az első negyed még szoros volt, aztán az ellenfél állva hagyta a magyarokat, és 80-44-re győzött. Másodszorra sikerült megszorongatni a franciákat, akik az első negyedben 20-6-ra vezettek, aztán szoros végjátékban nyertek 67-60-ra. A csapat legeredményesebb játékosa mindkét mérkőzésen Horváth Fruzsina és Angyal Barbara volt.

u16fiu

Az U16-os fiúk kétszer nyertek

Az U16-os fiúk Csehországban vendégeskedtek, méghozzá Rumcájsz városában, Jičínben játszottak két felkészülési mérkőzést. Váradi Attila együttese klasszikus center nélkül is 64-51-re győzött az első mérkőzésen, azért az látható volt, hogy a csapat először játszott ebben a szerkezetben.

Második nekifutásra is nyert a magyar csapat, ahhoz azonban hosszabbításra volt szükség, miután a végjátékban néhány magyar hibát kihasználva egyenlíteni tudtak a csehek. A ráadásban felváltva estek a kosarak, akkor már a szerencse döntött a mieink javára. A végeredmény 84-81 volt.

„Magabiztosan kezdtünk, és ameddig fegyelmezetten játszottunk, minden úgy alakult, ahogy szerettük volna. Sorozatos fegyelmezetlenségekkel sikerült magunkra húznunk az ellenfelünket, és megadni az esélyt neki a végjátékban. Meg kell tanulnunk, hogy a mérkőzés a lefújás pillanatáig tart, és eredményt csak úgy lehet elérni, ha végig száz százalékos teljesítményt akarunk nyújtani. Nincs helye könnyelműsködésnek” – értékelt Váradi Attila.

Az U16-os fiúk Szerbia ellen zárják a felkészülést, pénteken és szombaton Versecen lépnek pályára.