Élő: Ferencváros – Strasbourg

Az Euro Kupa második napján a győzelemmel rajtoló Ferencváros és a Szeged ellen vereséget szenvedő Strasbourg mérte össze az erejét a délelőtti órákban.

Jól kezdett a Ferencváros együttese, az első napon 11-8 arányban diadalmaskodott a horvát Jadran Split ellen. Mai ellenfele, a Strasbourg vereséggel nyitott, 13-10-re maradt alul a Szegeddel szemben.

Fradi-StrasbourgFotó: vizipolo.hu

I. negyed:

A ráúszás után a Strasbourg vezethette az első támadást. Három perc elteltével megszületett a mérkőzés első találata, David Babic révén. Az ötödik percben kettőre növelhették volna előnyüket a franciák, de Gárdonyi András ötméterest hárított. Egy perccel később Aidan Roach átlövésével egyenlített a Ferencváros. A hatodik percben először Marko Babic, majd Nyéki Balázs volt eredményes, 2-2. Az utolsó percben Aidan Roach ismét eredményes volt, ezúttal emberelőnyből. 3-2-es Fradi vezetéssel ért véget a negyed.

II. negyed:

A játékrész negyedik percében Marko Avramovic révén 4-2-re nőtt a Ferencváros előnye. A hatodik percben emberelőnyös szituációban Van Peperstraete találatával szépítettek a franciák. Egy perccel később egy páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, így 5 az 5 elleni játék következhetett. Az akció végén büntetőhöz jutott a Ferencváros, azonban Nyéki Balázs ezt nem tudta értékesíteni. Így 4-3-as zöld-fehér vezetés mellett vonulhattak a csapatok a félidei pihenőre.

III. negyed:

A franciák számára indul jobban a harmadik negyed, Marko Bratic révén egyenlít a Strasbourg együttese. A középkezdést követően Marko Cuk került kihagyhatatlan helyzetbe, 5-4 a Fradinak. Újabb ötméterest hibázott a Strasbourg, Gárdonyi András ezúttal fejjel hárított. A második percben David Babic megszerezte második gólját, döntetlen az eredmény. Egy emberelőnyös szituációt követően Joel Swift értékesítette a helyzetet, 6-5. David Babicnak megjött a lövőkedve, újabb gólt ragaszt a hosszú felsőbe, erre Dőry Farkas bombával válaszol, 7-6. Potyognak a gólok, először emberelőnyből a franciák játékosa, Van Peperstraete szerzett gólt, majd Marnitz Gergő szerezte vissza a Fradi előnyét. 8-7-tel ért véget a harmadik negyed.

IV. negyed:

Marko Bratic révén tovább kapaszkodik a Strasbourg, Joel Swift gólja révén azonban visszaállt az egygólos Fradi vezetés. Aidan Roach egy kontrát követően újabb gólt szerzett, 10-8. Nikola Sutic is feliratkozott a gólszerzők közé, egy gólra jött vissza a Strasbourg.