Elődöntő Velencében

A fiú és a leány U18-as teniszválogatott is eljutott a korosztályos csapat Európa-bajnokság nyolcas fináléjába. A Valkusz Máté, Piros Zsombor, Kotormán Ákos alkotta fiúegyüttes a Velencében zajló viadalon a belgák legyőzésével az elődöntőben folytatja.

P. V. 2010-ben nyert utoljára U18-as tenisz Európa-bajnokságot a magyar fiúcsapat, akkor a Fucsovics Márton, Zsiga Máté, Gödry Levente, Nagy Péter alkotta együttes diadalmaskodott az olaszországi Velencében rendezett nyolccsapatos tornán. A döntőben 2-0-ra győzték le a szlovákokat, míg az elődöntőben a németeket 2-1-re.

Napjainkban a helyszín ismét Velence, az elődöntőben ugyancsak a németek várnak a Valkusz Máté, Piros Zsombor, Kotormán Ákos összetételű válogatottra. Az elmúlt héten Budapesten rendezett selejtezőtornát a csapat magabiztosan nyerte meg, a lengyeleket és a briteket is 2-0-ra múlta felül.

A fiú és a leány U18-as válogatott is kiharcolta az Eb-részvételt, Valkusz Mátéék már a négy között vannak Forrás: huntennis.hu

A fiú és a leány U18-as válogatott is kiharcolta az Eb-részvételt, Valkusz Mátéék már a négy között vannak  •  Forrás: huntennis.hu

Az Európa-bajnokság nyolcas döntőjében Belgium ellen kezdték meg a szereplésüket a negyeddöntőben. Piros lépett először pályára Seppe Cuypers ellen, akit 6-1, 7-5-re győzött le, őt Valkusz követte, akinek ugyancsak nem okozott gondot Zizou Bergs: 6-4, 6-4-re nyert. A magyar csapat pedig 2-0-val lépett az elődöntőbe.

A döntőbe jutásért tehát a németekkel játszanak, akik a portugálokat múlták felül 2-0-ra. Az biztos, hogy az első kiemelt ellen nem lesz egyszerű. A másik ágon a franciák a briteket 3-0-ra gyűrték le, míg a házigazda olaszok az oroszokkal csatáznak a döntőbe jutásért, s most 1-1-re áll a párharc.

A Gálfi Dalma, Stollár Fanny, Udvardy Panna alkotta leánycsapat ugyancsak Budapesten biztosította helyét az Eb nyolcas döntőjében: a franciákat és a svédeket is 2-0-ra győzte le. Az ő kontinensviadalukat azonban – a többitől eltérően – később rendezik meg.

A magyar fővárosban egyébként a leány U16-os mezőny küzd az aranyéremért, a házigazdák nélkül. A Nagy Adrienn, Visontai Tímea, Zádori Réka összetételű együttesnek már a csehországi selejtező első körében elszálltak a reményei, hogy hazai közönség előtt mutathassa meg, mit tud, miután 2-1-re kikapott a szlovénektől.

Az első napon csupán a britek tudták borítania a papírformát, a negyeddöntőben 2-1-re győzték le a harmadik kiemelt ukránokat. Az elődöntőért a lengyelekkel játszanak, akik ugyancsak 2-1-re nyertek a fehéroroszok ellen. Az első kiemelt oroszok a románokat, a csehek a bolgárokat múlták felül egyaránt 3-0-ra.

Az U16-os fiúk Spanyolországban selejteztek, de nem jártak szerencsével: a Makk Péter, Khin Dániel, Vörös Máté alkotta csapat az első körben 2-1-re kapott ki a lengyelektől. A Franciaországon zajló Eb-n az oroszok a svájciakkal, a németek a csehekkel játszanak a döntőbe jutásért.

Az U12-es és az U14-es csapatnak sem sikerült a selejtezőből továbbjutnia, így ezekben a korosztályokban is a magyarok nélkül rendezik meg a hét közepén kezdődő Európa-bajnokságot.