Előkerültek a fiatalok

Ugyan néggyel több U20-as játékos lépett pályára a labdarúgó NB I hétközi fordulójában, mint legutóbb, a fiataloknak jutó játékidő nem nőtt meg jelentősen. Németh Márió megszerezte ötödik gólját a Haladásban, míg Sallai Roland gólpasszal segítette a Puskás Akadémiát.

Lakner Gábor A hétvégén tizenöt húsz éven aluli játékos 927 percet töltött a pályán, míg a hétközi fordulóban hiába játszottak még négyen, csupán 38 perccel jutott több nekik.

A Puskás Akadémia–UTE (1-1) mérkőzésen a vendégcsapatban ezúttal nem kapott lehetőséget U20-as labdarúgó, a hazaiak kezdő tizenegyében viszont szerepelt Sallai Roland (18). Kétszer is nagyszerű indítással szolgálta ki társait, a második forintos labdáját gólra is váltották. A 87. percben lecserélték, a helyére Zsótér Donát (19) állt be, aki nagy lehetőséget hagyott kihasználatlanul. A vendégkapus hibája után hozzákerült a labda, de távolról az üres kapu mellé ívelt. A 92. percben Pintér Bence (19) is beállt, de az időhúzó csere nem érte el célját: az Újpest a hosszabbítás utolsó másodpercében kiegyenlített.

Sallai Roland

Sallai Roland  •  Fotó: puskasakademia.hu

A Vasas–Békéscsaba mérkőzés kiesési rangadónak indult, de a hazaiak végül simán nyertek 4-0-ra. A Vasasban Vida Máté (19) végig pályán volt, de nem jelentett veszélyt a kapura. A 87. percben beálló Berecz Zsombornak (19) viszont a hárompercnyi játékidő is elég volt egy veszélyes lövéshez. A vendégcsapatban Viczián Ádám (20) kezdett, de a 19. percben sérülés miatt lecserélték.

Gól nélküli döntetlennel ért véget a Honvéd–Paks mérkőzés, amelynek a 49. perctől emberhátrányban játszó hazaiak örülhettek jobban. A fővárosi csapatban Gazdag Dániel (19) és Bobál Dávid (20) végigjátszotta a találkozót, míg Csábi Mihály (20) az 52. percben állt be. A vendégeknél Lenzsér Bence (19) kilencven percet töltött a pályán, Hahn János (20) az 58. percben állt be. A védelmekre egyik oldalon sem lehetett panasz, Bobál és Lenzsér is helytállt a hátsó alakzatban.

A Haladás–DVSC (2-2) mérkőzésen Németh Márió (20) volt a szombathelyi főszereplő. A 76. percben váltotta Medgyes Zoltánt (20), két perccel később pedig gólt szerzett. Akkor úgy tűnt, három pontot érhet a találata, végül pontosztozkodás lett a vége. Petró Balázs (18) a hosszabbításban lépett pályára első élvonalbeli mérkőzésén. A debreceni csapatban Balogh Norbert (19) kezdő volt, ezúttal kevésbé futballozott veszélyesen, mint legutóbb, s a 61. percben le is cserélték.

A forduló rangadóján, az FTC–Videoton (1-0) mérkőzésen egyedül Nagy Ádám (20) lépett pályára az U20-asok közül. A zöld-fehérek felnőttválogatott játékosa ismét kilencven percet töltött a pályán. A szokásos stabil játéka mellett lövéssel is próbálkozott, Bödét pedig nagyszerűen ugratta ki, de csapattársa a kapusba lőtte a ziccert.

SZAKÉRTŐNK: Herczeg András, a Debreceni Labdarúgó Akadémia ügyvezetője
„Nagy Ádám rendkívül ügyes játékos, aki nem véletlenül stabil tagja a Ferencvárosnak és a magyar válogatottnak. Rendkívüli tehetség, aki nagyon sokra viheti. Sokat szerel, amellett technikailag is képzett, és nagyon jól cselez. A Videoton ellen is kitűnő teljesítményt nyújtott, ismét megmutatta az erényeit, védekezésben és támadásban is sokat tett csapata játékához.”

A DVTK–MTK (1-1) mérkőzésen a hazai csapatban Kitl Miklós (18) 90 percet töltött a pályán, egy veszélyes lövésre futotta tőle. A vendégegyüttesben Varga Szabolcs (20) 73 percet játszott, Hujber Tamás (20) váltotta. Varga könnyen gólt szerezhetett volna, de ziccerben a gólvonalon álló védőbe lőtt.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
Németh Márió újra pontot érő gólt szerzett a Haladásban, Sallai Roland gólpasszal segítette a Puskás Akadémiát, míg Nagy Ádám hozta szokásos stabil teljesítményét az FTC-ben.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 5 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Hahn János (Paks) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 1433 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 1380 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 1350 perc , 4. Nagy Ádám (FTC) 1322 perc, 5. Balogh Norbert (DVSC) 1272 perc, 6. Németh Márió (Haladás) 1211 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 1208 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 993 perc, 9. Viczián Ádám (Békéscsaba) 948 perc, 10. Kitl Miklós (DVTK) 922 perc, 11. Gera Dániel (MTK) 886 perc, 12. Gazdag Dániel (Honvéd) 834 perc, 13. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 14. Nemes Milán (DVTK) 810 perc, 15. Hahn János (Paks) 649 perc, 16. Sallói Dániel (Újpest) 646 perc, 17. Varga Szabolcs (MTK) 640 perc, 18. Medgyes Zoltán (Haladás) 326 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 207 perc, 20. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc