Első hely St. Pöltenben

Magyar tornagyőzelemmel zárult az ausztriai U15-ös jégkorong Négy Nemzet-torna. Glen Williamson együttese mindhárom mérkőzését megnyerve végzett az élen.

UP-info Miközben a férfi U20-as jégkorong-válogatott Litvániában megnyerte a divízió II/A csoportos világbajnokságot, az U15-ösök Ausztriában vitézkedtek. A korosztály legjobbjai St. Pöltenben vettek részt Négy Nemzet-tornán, amelyet meg is nyertek.

A tornagyőztes csapat Forrás: icehockey.hu

A tornagyőztes csapat  •  Forrás: icehockey.hu

Az első meccsen Szlovénia ellen lépett pályára Glen Williamson együttese, s bár 38-28 volt a kapura lövési arány a mérkőzésen, sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem született gól. Jöhetett a szétlövés, amelyben három pár után 1-1 volt az állás, következett a pluszkör. Szűcs Ádám belőtte, az ellenfél játékosa hibázott, így magyar győzelemmel zárult az összecsapás.

A második, az olaszok elleni meccsen kevésbé kellett izgulniuk a fiatalok szüleinek, akik nagyon szurkoltak a csemetéknek. Bár az első negyed után csak egy góllal vezettek a fiúk, a másodikban háromszor is a hálóból kellett kiszednie a pakkot az ellenfél kapusának, miközben ők csak egyszer találtak. Az utolsó harmadban újabb olasz gól esett, de miután két magyar is, így sima 6-2-es győzelmet ünnepelhetett a válogatott.

A tornagyőztes U15-ös válogatott:
Kapusok: Farkas Roland (MAC), Horváth Bendegúz (Zalai Titánok), Horváth Dominik (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia). Hátvédek: Bogesic Vedran, Dóczi Zsombor, Kármán Zsombor (MAC Budapest), Horváth András (PHC Farkasok), Horváth Milán, Kokas Balázs, Nochta Kristóf (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia), Jarács Roland (UTE). Csatárok: Kis Olivér, Somogyi Nátán, Szűcs Ádám (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia), Fajcsák Tamás, Kaposi József (UTE), Filep Zsombor, Kozma Ferenc (DHK), Karl Bence (MAC Budapest), Kónya Krisztián (Linz), Mesterházy Bálint (St. Pölten), Sárdi Máté (HK Dukla Trencin)

A zárómeccsen a szintén egy pontot vesztő házigazda osztrákok ellen korcsolyázott jégre a társaság. Aki nyer, azé a tornagyőzelem, így a tétnek megfelelően indult a meccs. Kónya Krisztián már a harmadik percben betalált, de hamar jött a válasz. Az első harmad hajrájában azonban Karl Bence visszavette a vezetést, majd a dudaszó előtt két másodperccel Kármán Zsombor volt eredményes, emberelőnyben. A második játékrészben nem született gól, míg az utolsó elején szépítettek az osztrákok, de egyenlíteni már nem tudtak.

A magyar csapat 3-2-re nyert és ünnepelhette a tornagyőzelmet.

Biztató eredmény.

FIÚ U15-ÖS NÉGY NEMZET-TORNA. ST. PÖLTEN, AUSZTRIA
Magyarország−Szlovénia 0-0, szétlövéssel 1-0, Magyarország−Olaszország 6-2, Magyarország−Ausztria 3-2 A végeredmény: 1. Magyarország 8 pont, 2. Ausztria 5 pont, 3. Szlovénia 4 pont, 4. Olaszország 1 pont