Első VK-siker

Dósa Dániel nyerte a junior férfi tőrözők győri Világ Kupáját. A Törekvés SE vívója élete első VK-győzelmét aratta, ráadásul éppen mestere, Beliczay Sándor születésnapján állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

UP-info 15-1… Ritka eredmény vívásban, pláne tőrben, és főleg akkor, ha ez magyar-francia párharc eredménye. A junior Eb-ezüstérmes Dósa Dániel már a tavaly őszi budapesti junior tőr Világ Kupán is úgy érezte, nyernie kellett volna, de akkor az olasz Tomasso Ciuti a döntőben legyőzte. Idén, Győrben azonban tizenegy tusnál többet senki sem tudott ellene bevinni.

Dósa Dániel boldogsága a dobogón Forrás: hunfencing .hu

Dósa Dániel boldogsága a dobogón  •  Forrás: hunfencing .hu

A fentebb említett eredmény a 32 közé jutásért vívott asszóban született, és a „mészárlás” áldozata a francia Dronsart volt. A következő két körben a Törekvés SE tőrözője először Bellovicz Tamást, majd a kadet vb-bronzérmes Mészáros Tamást búcsúztatta. A negyeddöntő után az amerikai Scruggs sem hagyta el a pástot túl sok sikerélménnyel, mint ahogy a junior-világranglista negyedik francia Rogernek sem volt esélye a győzelemre az elődöntőben.

A döntőben újabb francia állhatta volna az útját a végső cél előtt, de Dósa hamar elhúzott 9-3-ra, s bár ellenfele két tusra felzárkózott, a magyar végül 15-11-re megnyerte az asszót, és élete első Világ Kupa-győzelmét is megszerezte.

Az eredményhirdetés után a szövetség honlapjának így nyilatkozott:

− Nagyon sokat segített, hogy idén a felnőtt világ- és Európa-bajnokságon is szerepeltem, ott azért ennél jóval magasabb a színvonal, és én idővel annak szeretnék megfelelni. Igazából ünnepelni is csak az utolsó tus után tudtam. Nagyon örülök az aranyéremnek, több okból is. Egyrészt azért, mert eddig még egyszer sem nyertem junior Világ Kupát, márpedig ez az utolsó szezonom a korosztályban. Másrészt, mert tényleg ment a vívás, bejöttek azok az akcióim, amelyeket terveztem. Harmadrészt pedig így méltón kívánhatok boldog születésnapot a mesteremnek, Beliczay Sándornak.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.