Elúszott az ötödik hely

Kikapott az 5-8. helyért játszott mérkőzésen a női U20-as vízilabda-válogatott a voloszi világbajnokságon. A házigazda görögök 11-8-ra nyertek Petrovics Mátyás együttese ellen, amely így csak a hetedik helyért mérkőzik a brazilokkal a folytatásban.

Pusztai Viola Petrovics Mátyás szövetségi edző a spanyolok elleni világbajnoki negyeddöntő második félidejében néhány pillanatig úgy érezte, a női U20-as vízilabda-válogatott még megfordíthatja a mérkőzést. Azt azonban ő is elismerte a szövetségnek adott nyilatkozatában, hogy az együttes vesztét a rossz kezdés okozta, ráadásul sorsdöntő meccsen már nem először. Úgy véli, ennek minél előbb meg kell találni az okát, valamint az is hosszabb elemzést igényel, hogy az összes korosztályt figyelembe véve az elmúlt években miért csak kétszer tudták legyőzni a spanyolokat.

A spanyolok és a görögök ellen sem ment a védekezés Forrás: volos2015.com

A spanyolok és a görögök ellen sem ment a védekezés  •  Forrás: volos2015.com

Érdekesen alakultak egyébként az elődöntőért vívott mérkőzések. A csoportgyőztesek közül csupán az Egyesült Államok csapata jutott a négybe, meglepően szoros küzdelemben múlta felül 12-9-re az elmúlt években, a csapatsportokban rengeteget előrelépő brazilokat. Ahogyan a magyarok, úgy az olaszok és a görögök is hiába kerültek egyenes ágon a nyolc közé, elestek az éremszerzés lehetőségétől.

Petrovics előrevetítette nem lesz egyszerű dolguk a görögök ellen a helyosztón, hiszen hat-hét felnőttválogatott is található a keretben. És ha már otthon játszanak, az egyik kereskedelmi sportcsatorna közvetítette is a meccsüket, így a görög szurkolók egyetlen momentumról sem maradtak le. Magyarországon azonban csak a negyedik negyed volt látható az online sugárzó FINA TV-n. Miután a meccs ottani kezdési időpontjában kapcsolódtak be a közvetítésbe, felmerül a kérdés: vajon elfelejtették, hogy a közép-európai időhöz képest egy órával korábban megy le a nap Görögországban…?

A negyedik negyedben bő öt perccel a vége előtt 10-6-ra vezettek a görögök, de a magyar lányok nem két gyors góllal szépítettek, sőt miután az ellenfél ötméterest hibázott, és még bőven volt idő, élt a remény a fordításra. De a mieink támadásánál a kapufán csattant a labda, miközben a túloldalon átjutott a gólvonalon. A vége 11-8 lett oda, így a görögök játszhatnak az olaszokkal az ötödik helyért. Magyarország a hetedik helyet szerezheti meg, ha legyőzi a helyosztón Brazíliát. A csoportban egyszer már sikerült.

Női U20-as világbajnokság, Volosz (Görögország). Az 5-8. helyért.
Magyarország−Görögország 11−8 (1−1, 2−3, 2−4, 3−3)