Esős kínai diadal

A legutóbbi ausztráliai sikerét követően újabb tornagyőzelmet aratott a 18 éves Gálfi Dalma. A juniorok között tavaly világbajnok és US Open-győztes magyar a kínai Csenzuban, több kiemeltet verve diadalmaskodott egyesben.

reb Jó sorozatba került Gálfi Dalma, hiszen az ausztráliai felnőttverseny megnyerését és a hazai tíznapos felkészülést követően ezúttal Kínában gyűjtött be értékes serleget. A 18 éves teniszező a kínai Csenzuban (Chenzou), 25 ezer dolláros kemény pályás felnőttversenyen szerepelt, s meg sem állt a sikerig.

galfi_dalma_kína

Gálfi Dalma ezúttal Kínában nyert tornát

Kezdésként a hazai pályán szereplő Yue Yuan ellen lépett pályára, s az első kört alig egy óra alatt, 6-3, 6-1-gyel abszolválta. A 16 között a hetedikként kiemelt japán Akiko Omae  már jobban megizzasztotta, de hiába egyenlített az ellenfél, a mindent eldöntő játszmában Gálfi bizonyult jobbnak (6-2, 4-6, 6-3).

Az esőszünet miatt a magyar lány egy nap alatt kényszerült lejátszani a negyed- és az elődöntőt is, az eredményeket látva pedig mondhatjuk,:megdolgozott a sikerekért. A harmadikként rangsorolt orosz Veronika Kudermetova már 6-2-re vezetett ellene, Gálfi azonban fordított, s végül 2-6, 6-1, 7-6-ra győzött. Azzal a lendülettel már az elsőként rangsorolt, a világranglistán őt 130 hellyel megelőző kínai Lin Zhu ellen lépett pályára. A 11-9-es rövidítést hozó első szett (7-6) után a kínai nem tudott mit kezdeni Dalmával, aki így 7-6, 6-3-as sikerrel masírozott a döntőbe. Ott a japán Riko Szavajanagit (4.) menetből 6-0, 6-4-re verte, s idei második tornagyőzelmét szerezte meg.

Párosban ezúttal nem jött ki a lépés, az orosz Alekszandra Poszpelovával alkotott duója a negyeddöntőben búcsúzott.

„Elég nehézkesen utaztunk el Kínába, s meg kell mondjam, nem lett a kedvenc országom, de ezt inkább nem is részletezem – kezdte az élménybeszámolót honlapunknak Gálfi. – Nehezen indult a verseny is, mivel az első hat napban folyamatosan esett, az első két meccset ezért fedett pályán játszottam le. Az időjárás miatt kényszerültem egy napon vívni a negyed- és az elődöntőt. Szerencsére, jól ment a játék, fejben végig higgadt tudtam maradni, örülök a nehéz körülmények megnyert tornának.”

A távol-keleti körútra edzője, Barátosi Levente kísérte el: a következő állomás a 100 ezer dolláros tokiói viadal, majd újabb, 50 ezres esemény következik Japánban, hogy december elején már a dubaji 100 ezres versenyen lássuk a kora szerint 2016-ban még junior Dalmát.