EURO-2008: százszázalékos hollandok

A holland labdarúgó-válogatott 2-0-ra nyert Románia ellen a labdarúgó Európa-bajnokságon a 3. fordulóban a C csoportban.

Hollandia százszázalékos teljesítménnyel, 9 ponttal végzett az élen és a negyeddöntőben Oroszország vagy Svédország ellen lép pályára.

C csoport, 2. forduló:
Hollandia-Románia 2-0 (0-0)
—————————
Bern, 30 ezer néző, v.: Massimo Busacca (svájci)
    gól: Huntelaar (54.), van Persie (87.)
    sárga lap: Chivu (79.)

Hollandia:
    ———-
Maarten Stekelenburg – Khalid Boulahrouz (Mario Melchiot, 58.), John Heitinga, Wilfred Bouma, Tim de Cler – Orlando Engelaar, Demy de Zeeuw – Ibrahim Afellay, Robin van Persie, Arjen Robben (Dirk Kuyt, 62.) – Klaas-Jan Huntelaar (Jan Vennegoor of Hesselink, 82.)

Románia:
    ——–
Bogdan Lobont – Cosmin Contra, Sorin Ghionea, Gabriel Tamas, Razvan Rat – Banel Nicolita (Florentin Petre, 82.), Razvan Cocis, Cristian Chivu, Paul Codrea (Nicolae Dica, 72.), Adrian Mutu – Marius Niculae (Daniel Niculae, 60.)

I félidő:
    ———
    37. perc: Huntelaar perdített Robben elé, aki 8 méterről centiméterekkel gurított a bal sarok mellé.

II. félidő:
    ———–
    54. perc: jobb szélről kapu elé lőtt labdát Engelaar átlépte és Huntelaar közelről a hálóba passzolt (1-0).
    87. perc: van Persie mellel maga elé tette a keresztbe ívelt labdát, majd az ötös sarkáról a léc alá bombázott (2-0).

Az első félidőben a hollandok birtokolták többet a labdát és veszélyesebb támadásokat is vezettek, de a kapusoknak nem volt védenivalójuk.

A második játékrészben a hollandok uralták a találkozót és nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.