Euro Kupa: Felemás eredmények – A Fradi kiesett, a Szeged továbbjutott

Szeged201510

A Fradi döntetlent ért el a Kirishi ellen az Euro Kupa utolsó játéknapján, így a zöld-fehér alakulat nem jutott tovább. A Szeged viszont ott van a negyeddöntőben, miután legyőzte a Canottieri Napoli-t.

Nyerni kellett a volna a Fradinak a negyeddöntőbe kerüléshez az Euro Kupa mai napján. Ellenfele, az a Kirishi volt, akik az Acquachiara együttesét győzték le valamint a másik orosz együttessel, a Kazannyal játszottak döntetlent.

A mérkőzés igen fordulatosra sikerült. Az első negyedet az oroszok nyerték egy góllal. Aidan Roach duplázni tudott, így nem nagyon tudott elhúzni az ellenfél. A második nyolc percben lefaragta hátrányát a Fradi, és 4-4 állt az eredményjelzőn. A fordulás után ismét a légiósok jeleskedtek, ennek köszönhetően már a magyar együttesnél volt az előny. A záróakkorban kétszer is mattolták Gárdonyit, még egyszer sikerült betalálni a Fradinak. A vége 8-8-as döntetlen lett, ami azt is jelenti, hogy nem jutott tovább a Ferencváros a legjobb nyolc közé.

A Szeged egy gólzáporos mérkőzésen győzött a Canottieri Napoli ellen, így továbbjutott a negyeddöntőbe.

Euro Kupa., 2. selejtezőkör, hatmadik játéknap:

A-csoport:

Ferencváros – Kirishi  8-8 (2-3, 2-1, 3-2, 1-2)
Gólszerzők: Roach 4, Avramovic 2, Vogel Simon, Nyéki

B-csoport

Szeged Diapolo – Canottieri Napoli 18-12 (4-1, 5-3, 5-4, 4-4)
Gólszerzők: Varga II Zs. 4, Manhercz K. 4, Sedlmayer 3, Pellei 2, Kiss Cs. 2, Seman 2, Kunac

A továbbjutott négy együtteshez csatlakozik a Bajnokok Ligája harmadik köréből kiesett együttesek, a Nagyvárad, a Marseille, a Brescia és a Hannover.