Norvégiával játszunk az Eb-részvételért

Nyonban, az UEFA székházában elkészítették az Európa-bajnoki pótselejtezők párosítását.

A selejtező sorozat végeztével a csoportok nyolc harmadik helyezettje (a legjobb mérleggel rendelkező törökök egyenes ágon kvalifikálták magukat)érdekelt a pótselejtezőben, melynek sorsolását vasárnap délelőtt tartották meg Nyonban. A magyar válogatott kiemeltként várta a párosítást, így a sorsolás előtt négy csapatra szűkült a lehetséges ellenfelek köre: a dán, szlovén, norvég, ír kvartettből kaptunk riválist.

Nos, a sorsoláson Norvégiát sorsolták a magyar válogatott mellé. Az első mérkőzésen Norvégia lesz a házigazda, a visszavágót a Groupama Arénában rendezik meg. Norvégia az olasz és a horvát válogatott mögött végzett a H csoport harmadik helyén, megelőzve a bolgár, az azeri és a máltai válogatottat. A mérlege hat győzelem, egy döntetlen, három vereség, gólkülönbsége 13-10. A norvég válogatott a 34. helyen áll a világranglistán, egy hellyel a mieink mögött. Magyarország és Norvégia eddig 17 alkalommal találkozott egymással, a mérleg a mieink szempontjából 7 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 32-19-es gólkülönbség. Legutóbb 2012-ben találkozott egymással a két csapat, akkor Budapesten a norvégok 2-0-ra nyerni tudtak.

A pótselejtezők első felvonását november 12-15. között, a visszavágókat november 15-17. között rendezik meg.