Euroderby, 2. felvonás: Inter-Milan

A szezon szempontjából meghatározó mérkőzés vár a Milanra ma este a városi rivális Inter ellen a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján. A tét az isztambuli döntőbe jutás és a Rossonerinek kétgólos hátrányból kell felállnia, ugyanis a Nerazzurri az odavágón Edin Dzeko és Henrikh Mkhitaryan góljával 2-0-ra győzött. Íme a mérkőzés beharangozója.

Az Inter halálcsoportba került a Bajnokok Ligája idei kiírásában és a Bayern Münchennel, az FC Barcelonával illetve a Viktoria Plzennel került egy kvartettbe. A csapat egy Bayern elleni 2-0-s vereséggel rajtolt, majd a Plzent 2-0-ra, míg a Barcelonát 1-0-ra győzte le. Ezt követően Barcelonában 3-3-as döntetlen született és hazai pályán 4-0-ra nyertek a Plzen ellen. A csoportkör utolsó fordulójában az Inter 2-0-ra kikapott a Bayerntől. Ez alapján a második helyen jutott tovább a kék-fekete alakulat 6 meccsen 10 pontot szerezve. Az első a Bayern lett 18 ponttal, míg a harmadik a Barca 7 ponttal.

A nyolcaddöntőben a Porto volt az ellenfél, amelyet összesítésben 1-0-val búcsúztattak. A legjobb 8 között Inter-Benfica párharcot rendeztek és az odavágón aratott 2-0-s sikert követően Milánóban 3-3-as döntetlen lett a végeredmény, ezáltal összesítésben 5-3-mal továbbment az Inter.

A kék-feketék 35 forduló után 66 ponttal a harmadik helyen tanyáznak a Serie A-ban, a mérleg 21 győzelem, 3 döntetlen és 11 vereség, valamint 66 rúgott gól és 37 kapott gól. A csapat a legutóbbi 5 bajnoki mérkőzésén 100 százalékos mutatóval rendelkezik és 5 győzelmet szerzett (Empoli-inter 0-3, Inter-Lazio 3-1, Verona-Inter 0-6, Roma-Inter 0-2, Inter-Sassuolo 4-2).

Simone Inzaghi csapata a hétvégén hazai pályán fogadta a Sassuolo együttesét és fölényes 4-2-es győzelmet aratott. Romelu Lukaku duplázott, valamint Lautaro Martinez is eredményes volt, míg Tressoldi öngólt szerzett.

A házi góllövőlista első helyén Lautaro Martinez áll 24 góllal, majd Edin Dzeko és Romelu Lukaku következik 14 illetve 12 találattal. Nicolo Barella 8 alkalommal volt eredményes, Federico Dimarco 6 gólnál jár, míg Henrikh Mkhitaryan 5-ször vette be az ellenfél kapuját.

A Milan másodikként jutott tovább az E-csoportból a csoportgyőztes Chelsea mögött, méghozzá 6 meccsen 10 pontot szerezve 3 győzelemmel, 1 döntetlennel és 2 vereséggel. A csapat a csoportkörben egy Salzburg elleni 1-1-es döntetlennel kezdett, majd 3-1-re legyőzte a Zagrebot. Ezt követően két vereség született a Chelsea ellen: Londonban 3-0-ra, míg Milánóban 2-0-ra kapott ki a csapat. Végül a csoportkör utolsó két fordulójában 4-0-s győzelem született a Zagreb és a Salzburg ellen is.

A nyolcaddöntőben a Premier League-ben szereplő Tottenham volt az ellenfél és összesítésben 1-0-val sikerült továbbjutni. Az odavágón 1-0-s győzelem született Brahim Diaz góljának köszönhetően a San Siróban, míg a visszavágó 0-0-s döntetlent hozott a Tottenham Hotspur Stadionban. A negyeddöntőben a BL-ben fantasztikusan menetelő Napolival kellett megmérkőzni a továbbjutásért. Az első meccset Ismael Bennacer döntötte el és a Rossoneri 1-0-ra nyert Milánóban. A nápolyi visszavágón Olivier Giroud tizenegyest hibázott az első játékrészben, majd a szünet előtt megszerezte a vezetést a csapatnak. A meccs hosszabbításában Victor Osimhen egyenlített, de a Milan összesítésben 2-1-es sikerrel bejutott a legjobb négy közé. Nem elhanyagolható szempont, hogy a milánói együttes zsinórban 6 meccs óta veretlen a BL-ben, a mérleg 4 győzelem és 2 döntetlen, valamint 10 rúgott gól és 1 kapott gól.

A piros-feketék a 35. fordulót követően az ötödik helyen állnak 61 ponttal, a mérleg 17 győzelem, 10 döntetlen, 8 vereség és 55 rúgott gól illetve 41 kapott gól. Ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe került a csapat, hiszen három fordulóval a vége előtt 4 pont a hátrány a negyedik Lazióval és 5 pont a hátrány a harmadik Juventusszal szemben. Stefano Pioli együttese a legutóbbi 5 bajnoki meccsből csupán kettőt tudott megnyerni (Milan-Lecce 2-0, Milan-Lazio 2-0), továbbá két döntetlen (Roma-Milan 1-1, Milan-Cremonese 1-1) és egy vereség (Spezia-Milan 2-0) született.

A csapat hétvégén a kiesőzónából menekülő Speziához látogatott és 2-0-ra kikapott. A milánói együttes csak két kapufáig jutott, aztán a meccs hajrájában egy szöglet után Wisniewski volt eredményes. Tíz perccel később Esposito szabadrúgásgóllal beállította a kétgólos végeredményt.

A Milan két legeredményesebb játékosa Olivier Giroud és Rafael Leao 13 góllal, míg Brahim Diaz és Junior Messias 6 alkalommal volt eredményes. Theo Hernández és Alexis Saelemaekers 4 találatnál jár, továbbá Tommaso Pobega, Ismael Bennacer és Ante Rebic 3 gólos.

INTER – MILAN
Időpont: 2023.05.16. 21:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Clement Turpin
TV: M4 Sport

Clement Turpin fújja a sípot az Inter-Milan visszavágón a Bajnokok Ligájában. A 40 esztendős francia bíró eddig összesen 3 mérkőzést vezetett a Rossonerinek, a mérleg 2 döntetlen és 1 vereség. Legutóbb márciusban a Tottenham elleni BL-visszavágót vezette, akkor 0-0-s döntetlen született. A VAR-szobában Jerome Brisard foglal helyet.

EGYMÁS ELLENI MÉRLEG:

A Milan eddig összesen 247 alkalommal játszott a városi rivális Inter ellen a labdarúgás történetében, a mérleg 87 győzelem, 70 döntetlen és 90 vereség, valamint 341 rúgott gól és 339 kapott gól.

M GY D V
Hazai pályán 126 47 34 45
Idegenben 121 40 36 45
Összesen 247 87 70 90

LEGUTÓBBI ÖSSZECSAPÁSOK:

Pontosan 20 év után rendeznek újra Derby della Madonninát a Bajnokok Ligája-elődöntőjében. 2003-ban a két csapat párharca összesítésben 1-1-es döntetlennel zárult, ám idegenben lőtt góllal a Rossoneri jutott be a fináléba, amelyet meg is nyert.

Ráadásul 18 évvel ezelőtt, 2005-ben is megmérkőzött egymással a két milánói együttes a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában, viszont akkor a negyeddöntőben találkoztak. Az első meccset 2-0-ra nyerte a Milan, míg a visszavágó 1-0-s vezetésnél az Inter-szurkolók miatt félbeszakadt és az UEFA 3-0-val a Rossonerinek ítélte.

LEGTÖBB DERBIN PÁLYÁRA LÉPŐK:

Paolo Maldini vezeti az örökranglistát. A Milan korábbi legendás, világklasszis hátvédje összesen 56 mérkőzésen vett részt a Derby della Madonninák történetében.