Eurokupa: kettős vereséggel, kiesett a Szolnok

A Tisza-parti együttes búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Az Eurokupa negyeddöntőjének visszavágóján is kikapott a Szolnok az Ortigiától, így kettős vereséggel búcsúzott Európától.

Jól kezdődött a találkozó, hiszen Konarik góljával nagyon hamar vezetett a magyar csapat, majd egygólos előnyét sikerült megtartani a második negyedig, 3-2. Ezek után kezdte átvenni az irányítást az olasz gárda olyannyira, hogy – egy 1-4-es etappal – megfordították a meccset és 6-4-re már ők vezettek. A folytatás sem alakult a Szolnok száj íze szerint, hiszen megszórta az Ortigia, így már 12-7 volt oda. A negyedik nyolc percben csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 15-10-es olasz siker lett.

Eurokupa, negyeddöntő, visszavágó:

Szolnok – Ortigia 10-15 (3-2, 1-4, 3-6, 3-3) (továbbjutott az Ortigia 14-24-es, kettős győzelemmel)