Ez ám a csúcs!

Ebben a szezonban egyetlen fordulóban sem kaptak annyi játékpercet a fiatalok, mint a harmincegyedikben. Ráadásul igen hasznosnak bizonyultak, minden meccsen volt kiemelkedő teljesítmény, de Szivacski Donát, Németh Márió, Hahn János, Zsótér Donát és Nagy Dominik nevét külön is illik kiemelni.

Nagy-Pál Tamás Csak úgy röpködnek a rekordok: az NB I 31. fordulójában 1244 percet játszottak az 1995. január elseje után született játékosok, ami új csúcs. No, de nem “csak” tavaszi: az egész szezon során nem volt olyan játéknap, amikor ennyi lehetőséget kaptak volna a fiatalok. Mindezt úgy, hogy a tét még igen nagy, hiszen a dobogóért és a kiesés elkerüléséért is több csapat harcolt.

Zsótér Donát1

Zsótér (jobbra) Torghellével is megküzdött  •  Fotó: pfla.hu

Például Békéscsabán, ahol a két újonc (a másik a Vasas volt) küzdött azért, hogy meghosszabbítsa az élvonalbeli tagságát. Hazai oldalon Viczián Ádám (20) tett meg minden tőle telhetőt. A második félidőben egymás után kétszer is ziccerben lőhetett a rövidre, de nem tudott a kapuson kifogni. Nem sokkal később büntetőt harcolhatott volna ki, az eset véleményes volt, a játékvezető továbbot intett.

Az angyalföldi gárdában Berecz Zsombor (20), Vida Máté (20) és Szivacski Donát (20) szerepelt a kezdőben, főleg utóbbi volt aktív: a 3. percben a bedobásával gyakorlatilag gólpasszt adott Müllernek, de a rutinos csapattárs nem tudott élni a lehetőséggel. A védelem szélén is állta a sarat, jól látta el a feladatát, miközben Vida távoli, a jobb kapufát nem sokkal elkerülő lövéssel vétette észre magát az 1-1-gyel véget ért mérkőzésen.

A Haladásban hasznosan játszott Németh Márió, közvetetten gólpasszt is adott: 14 méteres lövését ugyanis Verpecz István hárította ugyan, de éppen Halmosi Péter elé ütötte a labdát, aki azonnal a kapuba továbbította. A védekezésben azonban volt komoly hibája Némethnek: a Debrecen második gólja előtt nem volt elég határozott a szélen, könnyedén beadták mellőle a labdát. A Lokiban most sem bíztak különösebben a fiatalokban, Bereczki Dániel (20) már csak a hosszabbításban szállt be.

Ha Diósgyőr, akkor Nemes Milán (19), aki talán maga sem gondolta volna, hogy a szezonban a Budapest Honvéd ellen lesz az egyik legnehezebb feladata. A kispestiek rendre átjátszották a miskolci védelmet, kétszer gólt is szereztek. A vendég védelem közepén Bobál Dávidnak (20) gyakorlatilag semmi dolga nem akadt (egy gólt azért így is kapott a Honvéd), csak a véghajrában kellett résen lennie.

Az MTK Budapestben Gera Dániel (20) volt kezdő. A tabella második helyén álló kék-fehér játékosok teljesítményéről mindent elmond, hogy a tökutolsó Puskás Akadémiától szenvedtek „hazai” pályán (Dunaújvárosban) 1-0-s vereséget, ami akár még a dobogós helyezésükbe is kerülhet. A felcsúti gárdában Sallai Roland (18) és Zsótér Donát (címlapfotó: pfla.hu, 20) is szerepelt, utóbbi szerezte a győztes gólt: 18 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. Az egész mérkőzésen agilisan játszott, volt olyan beadása, mely után a társa a kapufát találta el.

Újpesten végleg bejátszotta magát a védelem közepébe Kecskés Ákos (20), és most sem tehetett róla, hogy Hahn János (20) 23 méterről olyan jól találta el a labdát, hogy Németh Máriót utolérve, hét találattal állt a góllövőlistán. A paksiak kapuját ismét Székely György (20) védte, már a mérkőzés legelején be kellett mutatnia két bravúrt, és végig állta a sarat (1-1).

Nagy Dominik

Nagy Dominik (jobbra) volt a meccs legjobbja  •  Forrás: vidi.hu

Bár a Ferencváros meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett a Videotontól, nem túlzás azt állítani, hogy a zöld-fehérek középpályáján tevékenykedő Nagy Dominik (20) volt a mérkőzés embere. Már a 3. percben 30 méteres labdával hozta ziccerbe Varga Rolandot, nem tehetett róla, hogy a társa a labdát is képtelen volt eltalálni. Busai Attila meg a kaput, amikor szintén ordító helyzetbe találta magát fiatal csapattársának köszönhetően. A végén Nagy inkább már maga próbálkozott: 40 méteres löketével alaposan megdolgoztatta a székesfehérváriak kapusát.

Érdekes fordulót zártunk tehát, hiszen megdőlt a rekord, ráadásul minden mérkőzésen volt egy-egy fiatal, akinek a teljesítményét ki lehetett emelni, többen is jelentősen befolyásolták a mérkőzést – pozitív irányban.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott.
19. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1069 percet játszott.
20. FORDULÓ: 9 csapatban, 19 játékos összesen 1176 percet játszott.
21. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 998 percet játszott.
22. FORDULÓ: 10 csapatban, 14 játékos összesen 984 percet játszott.
23. FORDULÓ: 9 csapatban, 14 játékos összesen 903 percet játszott.
24. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 807 percet játszott.
25. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 814 percet játszott.
26. FORDULÓ: 8 csapatban, 13 játékos összesen 838 percet játszott.
27. FORDULÓ: 8 csapatban, 16 játékos összesen 897 percet játszott.
28. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1149 percet játszott.
29. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 1076 percet játszott.
30. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 1042 percet játszott.
31. FORDULÓ: 11 csapatban, 19 játékos összesen 1244 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) és Hahn János (Paks) 7 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Lenzsér Bence (Paks), Viczián Ádám (Békéscsaba), Zsótér Donát (Puskás) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 2603 perc, 2. Lenzsér Bence (Paks) 2295 perc, 3. Sallai Roland (Puskás) 2259 perc, 4. Vida Máté (Vasas) 2235 perc, 5. Németh Márió (Haladás) 2045 perc, 6. Nagy Ádám (FTC) 2042 perc, 7. Nemes Milán (DVTK) 1890 perc, 8. Berecz Zsombor (Vasas) 1876 perc, 9. Gera Dániel (MTK) 1853 perc, 10. Hahn János (Paks) 1511 perc, 11. Balogh Norbert (DVSC) 1452 perc, 12. Gazdag Dániel (Honvéd) 1239 perc, 13. Viczián Ádám (Békéscsaba) 1155 perc, 14. Kitl Miklós (DVTK) 1073 perc, 15. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 16. Varga Szabolcs (MTK) 804 perc, 17. Medgyes Zoltán (Haladás) 782 perc, 18. Sallói Dániel (Újpest) 657 perc, 19. Nagy Dominik (FTC) 605 perc, 20. Székely György 540 perc, 21. Kecskés Ákos (Újpest) 524 perc, 22. Zsótér Donát (Puskás) 480 perc, 23. Szivacski Donát (Vasas) 465 perc, 24. Kővári Róbert (Paks) 312 perc, 25. Szalai Dániel (Békéscsaba) 297 perc, 26. Asztalos Dávid (Paks) 270 perc