Ez volt a hetedik

Spanyolország a csoportkörben elszenvedett vereségért visszavágva Asensio remeklésével nyert 2-0-ra Oroszország ellen az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, így ebben az évszázadban már hetedszer bizonyult a legjobbnak a kontinensen ebben a korosztályban.

Nagy-Pál Tamás Sikerrel jár-e a trónkövetelő a görögországi Kateriniben? Ez volt az U19-es Európa-bajnokság döntőjének kérdése. Mert bár nem a spanyol válogatott volt a címvédő, a XXI. században hatszor nyerte meg ennek a korosztálynak a kontinenstornáját. Az oroszok sem a semmiből bukkantak elő: két évvel ezelőtt éppen ez a gárda lett az első az U17-esek Eb-jén, vagyis komoly esélyesként kezdte meg a megméretést, majd jutott tovább a halálcsoportból.

Mayoral1

Mayoral a kapuba fejelt

A spanyolok is onnan indultak, úgyhogy még élénken élhet bennük a kép, amikor egygólos előnyről 3-1-es vereséget szenvedtek Oroszországtól.  Az első félidőben mutatott játék alapján egyértelműen Spanyolország tetszett esélyesebbnek: nagy mezőnyfölényben kiválóan védekezett, s közben sorra dolgozta ki a helyzeteit.

A 39. percben megérdemelt góllá érett az irányítás: a torna legnagyobb felfedezettje, a Real Madridban játszó Asensio kapott remek labdát Barejától, a tizenhatos elől pedig világklasszisokat megszégyenítő mozdulattal tekert a jobb felső sarok felé. Labdája a lécet találta telibe, de a kipattanót Mayoral a kapuba fejelte (1-0).

A fordulás után hiába erőlködtek az oroszok, még a helyzetbe kerülés sem jött össze nekik, nemhogy az egyenlítés. Így aztán a 78. percben senki nem lepődött meg azon, hogy kettőre nőtt a különbség: Asensio zseniálisa labdával ugratta ki Nahuelt, aki kettőt tolt rajt,a és laposan a hosszú sarokba lőtt (2-0).

Spanyolország tehát visszavágott a csoportkör alatt elszenvedett vereségért, és meghosszabbította hegemóniáját azzal, hogy hetedik sikerét is megszerezte a 2000-es években.