Felállt a padlóról a Milan, 2-0-ról egyenlített Torinóban

A Milan kétgólos hátrányból mentett pontot a Torino vendégeként az olasz bajnokság 20. fordulójában. A találkozón Gianluigi Donnarumma büntetőt védett és a Milan emberhátrányban fejezte be a meccset.

A két csapat harmadszor csapott össze a szezonban, az első fordulójában a Milan 3–2-re nyert, miután Donnarumma a 96. percben büntetőt védett, a kupában a múlt héten pedig 2–1-re. Mindkét meccsen betalált Belotti és mindkettőn volt kiállítás a hajrában. Ennek megfelelően Belotti lehetőségeivel indult a meccs és bár a találkozó elején még Donnarumma védett, a 21. percben Ljajic gyenge lövésébe úgy ért bele, hogy a kapusnak már nem volt esélye (1–0). Nem sokkal később már kettővel vezetett a Torino, Falqué passza után Benassi sarokkal terelte a labdát a jobb alsó sarokba (2–0).

A 32. percben eldőlhetett volna a meccs, Ljajic büntetőt végezhetett el, de a nem mozduló Donnarumma ezúttal is hatástalanította a Torino-tizenegyest, ez pedig fordulópontot jelentett. A támadóbbá váló Milan Suso tekerésével veszélyeztetett, de Hart a helyén volt, majd a fordulást követően Bertolacci lövése után az angol kapus már csak a gólvonalon túlról tudott menteni (2–1). Pillanatokkal később visszaállhatott volna kétgólos differencia, de a házigazda lesről talált be, ezt pedig büntette a Milan – szó szerint. A feleslegesen szabálytalankodó védők miatt a vendégek is tizenegyeshez jutottak, Bacca pedig az első fordulóhoz hasonlóan ezúttal is belőtte (2–2). A hajrában Ljajic lehetőségeivel állt közel a gólhoz a hazai együttes, de előbb kevéssel a jobb felső mellé lőtt, majd a bal felsőre tartó próbálkozást Donnarumma védte.

A végén jött a piros lap, Romagnoli a 89. percben kapta meg a második sárgáját is. A mérkőzésen több gól már nem született, 2-2 lett a végeredmény és a Milan 1 ponttal távozik Torinóból.

TORINO – MILAN 2-2

Időpont: 2017.01.16. 20:45
Helyszín: Stadio Olimpico, Torino
Játékvezető: Tagliavento
Gólszerzők: Belotti (21.), Benassi (26.) ill. Bertolacci (55.), Bacca (60.)
Sárga lapok: Moretti, Belotti, Obi, Rossettini, Falqué ill. Locatelli, Romagnoli
Piros lap: Romagnoli (89.)

TORINO: Hart – Zappacosta, Rossettini, Moretti, Barreca – Benassi (Baselli 81.), Valdifiori (Lukics 67.), Obi (Iturbe 61.) – Falque, Belotti, Ljajic.

Cserék: Padelli, Cucchietti, Ajeti, Boye, Carlao, De Silvestri, Gustafsson, M. Lopez.

MILAN: Donnarumma – Abate, Paletta, Romagnoli, Calabria (Vangioni 87.) – Pasalic, Locatelli, Bertolacci (Kucka 74.) – Suso, Bacca, Bonaventura (Niang 84.).

Cserék: Plizzari, Storari, Ely, Gomez, Honda, Cutrone, Lapadula, José Sosa, Zapata.