Felkészülés: A Topolya legyőzte a Honvédot, harmadosztályú csapatnak lőtt ötöt az Újpest – eredmények

Szombat délután a Budapest Honvéd a szerb élvonalbeli Topolyát látta vendégül felkészülési mérkőzésen.

A 21. percben Nikola Colic elé pattant egy kis szerencsével egy jobbról érkező beadás, a vajdasági együttes támadója pedig hat méterről a jobb alsóba lőtt. Az 51. percben egy remek hosszú indítást szelídített meg Luka Ilic és 16 méterről a jobb alsóba helyezett, ezzel már kétgólos volt a Topolya előnye.

A kispesti klubhonlap beszámolója szerint 57. percben újoncot avatott Tam Courts, egykori csapata ellen Nenad Lukic fejezte be a játékot, akit a 18 éves Krajcsovics Ábel váltott, nem sokkal később pedig ki is harcolt egy büntetőt.

A 62. percben tizenegyesből sikerült szépítenie a Honvédnak, Plakuscsenko magabiztosan lőtt a jobb felsőbe. Az egyenlítés azonban nem jött össze, így a Topolya nyerte az edzőmeccset.

Felkészülési mérkőzés, Honvéd-MFA utánpótlásközpont

Budapest Honvéd–Topolya (szerb I.) 1-2 (Plakuscsenko 62. – 11-esből, ill. Colic 21., Ilic 51.)

Honvéd: Dúzs – Vidar, Capan, Lovric, Kerezsi – Gomis (Klemenz, 57.), Plakuschenko (Traore, 72.), Zsótér – Domingues, Lukic (Krajcsovics, 57.), Sampeiro (Pukhtieiev, 80.)

Topolya: Filipovic (Bursac, 72.) – Cvetkovic (Petrovic, a szünetben), Krsmanovic (Stojkovic, a szünetben), Stojic (Jovanovic, 62.), Krstic, Pavlovic Ilic (Angelkovic, 78.), Milosavljevic (Krpic, 78.), Stanojev, Spalek (Mirchevski, 62.), Colic (Antonic, 62.)

Az Újpest is pályára lépett, ellenfele a szerb harmadosztályban szereplő FK Brodarac volt.

Az első találatra a 29. percig kellett várni, ekkor Fernand Gouré törte meg a csendet, majd Katona Mátyás a 43. percben volt eredményes, de a szünet előtt még egy kavarodást követően újra Gouré talált be.

A fordulás után a csereként beállt Jack Lahne növelte a lila-fehérek előnyét, a végeredményt pedig Matija Ljujic állította be tizenegyesből.

Felkészülési mérkőzés, Szusza Ferenc Stadion

Újpest FC–FK Brodarac (szerb III.) 5-0 (Gouré 29., 45., Katona 43., Lahne 53., Ljujic 62. – 11-esből)

A Vasas sem maradt program nélkül a válogatott szünetben, a Zalaegerszeg elleni bajnoki találkozó előtt a Kozármisleny együttese ellen játszott.

Ahogyan az várható volt, a mérkőzés nagy részében a Vasas játszott mezőnyfölényben, az első játékrészben is több helyzetet sikerült kidolgozni az NB I-es csapatnak a klubhonlap beszámolója szerint, főként Géresi és Novothny volt aktív, de Berecz előtt is adódott ziccer. Jova sem unatkozott, Vajda szabadrúgását kellett bravúrral védenie.

A második félidőben is többnyire a Kozármisleny térfelén zajlott a játék, de az NB II-es együttes kapusa, Lékai remek napot fogott ki és nem tudtak túljárni az eszén a Vasas-játékosok. Amikor pedig mégis és Zimonyi a hálóba lőtt, az asszisztens jelzett lest, így végül nem esett érvényes találat a találkozón és maradt a 0-0.

Felkészülési mérkőzés, Illovszky Rudolf Stadion

Vasas–Kozármisleny (NB II) 0-0

Vasas: Jova – Baráth, Litauszki, Otigba, Silye – Berecz, Hinora, Hidi – Géresi, Novothny, Holender.
Csereként pályára lépett: Uram, Ihrig-F., Márkvárt, Hidi M, Ódor, Pátkai, Vida, Szilágyi, Cipf, Deutsch, Zimonyi

Kozármisleny: Lékai – Beke, Horváth D., Füredi, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi, Károly, Vajda – Vogyicska, Tóth Z.
Csereként pályára lépett: Somogyi, Guth, Kotroczó, Bognár, Gál, Nagy, Osei, Berdó, Szabó, Hampuk

NL: Mit értünk el a németek legyőzésével és mit jelentene a magyar válogatottnak a csoportelsőség? Itt vannak a válaszok