Felkészülési torna: férfi válogatottunk győzelemmel mutatkozott be

Az Egyesült Államok volt Märcz Tamás csapatának áldozata.

A budapesti Eb előtt Olaszországba, Cuneoba utazott a válogatott, hogy a talján csapaton kívül, a görög és az amerikai válogatottal küzdjön meg. Az első meccsen Hosnyánszky és Vámos maradt ki a meccskeretből.

A találkozón Sedlmayer jóvoltából még mi vezettünk, ám erre jött három ami gól. A második nyolc percben egyre jobban játszottunk, elsősorban Varga és Zalánki góljaival már kettővel mentünk a szünetben. A fordulás után már 8-5 is volt ide, de ekkor magára talált az USA 9-9-re feljöttek, Zalánki azonban az utolsó támadásunkból bevágta, 10-9. A záróakkord Manhercz brillírozott, egymaga négyet is vágott, ennek köszönhetően 15-10-re győztünk.