Felkészülési torna: Görögország is kipipálva

A helléneknek sem kegyelmezett a magyar válogatott.

A tegnapi 15-10-es amerikaiak elleni győzelem után, ma Görögország következett. A meccskeretből ma Hosnyánszky Norbert és Varga Dénes maradt ki, a kapunkat pedig Vogel védte.

A találkozót mi kezdtük jobban, Manhercz és Mezei révén már 2-0-ra elhúztunk. Az első negyed végén azonban döntetlent mutatott az eredményjelző, hiszen 3-1-et követően Funtulisz és Genudiasz talált be, 3-3. A második negyedben csak 3-0-ra elhúzott a csapat és 6-3-mal vonultunk pihenni.

A fordulás után megnyomta a harmadik etapot is a csapat. Jansik és Erdélyi góljainak köszönhetően már 8-3 volt ide. A záróakkordban Vámos talált be, 9-3. A folytatásban eggyel közelebb tudott jönni a görög válogatott, így 10-5-re nyertük a második meccsünket.

Holnap a házigazda olaszok ellen zárjuk a tornát.

Felkészülési torna (Cuneo, Olaszország)

Január 4., szombat:
Magyarország – Görögország 10-5 (3-3, 3-0, 2-0, 1-2)
Gólszerzők.: Erdélyi 2, Jansik Sz. 2, Vámos 2, Manhercz K. 1, Mezei 1, Pohl 1, Angyal 1, ill. Vlahopulosz 1, Kakarisz 1, Argiropulosz 1, Funtulisz 1, Geniduniasz 1

20.30: Olaszország – USA