Férfi Ob I: A Miskolc került közelebb az ötödik helyhez

miskolc20161001

Otthon győzött Sike József együttes a BVSC ellen, így a nemzetközi szereplés is karnyújtásnyira került az együttestől.

Fotó: Miskolc VLC/facebook

Az ötödik hely és az Euro Kupa a tétje a Miskolc és a BVSC párharcának a férfi Ob I rájátszásában.

A mérkőzés első negyedében Pásztor duplájára Szabó Roland tudott válaszolni, 1-2. A második etapban átvették az irányítást a hazaiak, előbb egyenlítettek Bowen révén, majd ismét az amerikai talált be, így már a nagyszünetben a Miskolc vezetett 3-2-re. A fordulás után is a hazaiak irányítottak, Jakab Dániel majd Szabó Roland jóvoltából már három volt közte, 6-3. A záróakkord előtt Létay révén kapaszkodott a vendég együttes, 6-5. Az utolsó nyolc perc hajrájára Vadovics gólpasszát Hornyák váltotta gólra, így már 8-6 volt a hazaiaknak bő két peccel a vége előtt. A folytatásban nem esett gól, így győzött a Miskolc és Sike József tanítványai kerültek közelebb az ötödik helyéhez és az Euro Kupához.

Folytatás május 6-án szombaton a Laky Károly uszodában.

A férfi Ob I rájátszásában:

5. helyért:

Miskolc VLC-MKB-Euroleasing BVSC 8-6 (1-2, 2-0, 3-2, 2-2)
Gólszerzők: Szabó Roland 3, Bowen 3, Hornyák 1, Jakab Dániel 1 ill. Török 2, Pásztor 2, Czigány 1, Létay 1,