Férfi Ob I: az Eger erőt demonstrált a Fradi ellen

zf-eger201601

Nagy sikert aratott az Eger a Fradi ellen. A hevesiek a B-csoport rangadóját magabiztosan húzták be.

Élre állt az Eger (Fotó: Szántó György)

Csoportrangadót rendeztek a B-csoportban, hiszen a Fradi fogadta az Egert. A második fordulóban 10-10-re végeztek egymással a csapatok a Bitskeyben.

A mai találkozón mindkét együttesnek volt egy-egy nagy hiányzója, hiszen a hazaiaktól Varga Dániel, míg a vendégektől Hárai Balázs nézhette a lelátóról a meccset.

Az első támadásból rögtön Milos Csuk beköszönt, majd Csucskovics a hajrá előtt növelte a különbséget. Marko Csuk előnyből szépített, de erre is volt a hevesieknek válasza, hiszen Erdélyi lőtt négy másodperccel a vége előtt egy váratlant, 1-3. A második nyolc percben 1-5-ről zárkózott fel a Fradi egyetlen gólra. Az Eger ezek után ismét be tudta gyújtani a “rakétát” Hosnyánszky, Kovács majd Bedő utolsó másodperces találatával már 8-4-re elhúzott.

A harmadik nyolc percet ismét a vendégek kezdték jobban. Bedő majd Angyal góljaival már hatgólos volt az egri előny, 10-4. A záróakkord elejére közelebb tudott jönni a zöld-fehér együttes, de csak eggyel, így 12-7-re. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül még egyet közé tudott tenni az Eger, így 13-7-re győzött.

A hevesiek sikerükkel helyet cseréltek a Fradival és vezetik a B-csoportot.

Férfi Ob I., 9. forduló, nyitótalálkozó:

FTC-PQS Waterpolo – ZF-Eger 7-13 (1-3, 3-4,3-4, 0-1)

Gólszerzők: Madaras 4, S. Mitrovics 2, Marko Csuk 1 ill. Hosnyánszky 2, Vapenski 2, Bedő 2, Kovács 2, Erdélyi 1, Csucskovics 1, Decker 1, Angyal 1, Milos Csuk 1

Varga Zsolt, a Fradi vezetőedzője: Ma nagyon rosszul játszottunk. Ma rengeteg gólt ajándékoztunk az Egernek. Le kell vonni a következtetéseket. Ilyen erősségük meccsekre, ilyen erősségú ellenfelek ellen kell készülni. Nekünk nem voltak ezek meg.

Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője: Szoros mérkőzésre számítottam, de nem baj, hogy kevesebbet kell izgulnom. Minden játékosomnak ma extra napja volt.