Férfi Ob I, döntő: előnyben a Szolnok

Szolnok201512

A döntő első meccsén szinte végig vezetett a Szolnok az Eger ellen. Cseh Sándor együttese három góllal is jobb volt a hevesieknél, folytatás jövő héten.

9-6-ra nyerte az első meccset a Szolnok az Eger ellen (Fotó: Szolnoki VSC/facebook)

A Szolnok és az Eger egy év kihagyással találkozott ismét a fináléba.

Hárai már az elején egy szabaddobásból meglepte Nagy Viktort, de szinte rögvest egalizált a hazai együttes, Vámos egy fórt vágott be. Sőt, a hajrában Madaras rövidbe visszahúzott találatával már 2-1 volt az állás. A második nyolc percben domináltak a hazaiak, 3-0-ra nyerték ezt az etapot. Gocics előnyből, majd Mitrovics egy büntetőből volt eredményes. A hajrában még jött Kis Gábor ezzel pedig 5-1 volt az állás.

A fordulás után nem tudott közelebb jönni a hevesi alakulat. Hiába talált be Erdélyi egy megúszásgóllal Varga Dani visszaállította a közte négyet. Maradt is a különbség a záróakkordig. A negyedik negyedben másfél perc alatt Zalánki majd Hárai parádés góljainak köszönhetően kettőre olvadta a hevesiek hátránya, 7-5. Ezek után Varga Dénes távoli góljával már három volt ismét közte, amit megtartott a végig a Szolnok. A címvédő 9-6-ra győzött. Folytatás jövő vasárnap Egerben.

Férfi Ob I., döntő (első mérkőzés)

Szolnoki Dózsa-Közgép – ZF-Eger 9–6 (2–1, 3–0, 2–2, 2–3)
Eger, vezette: Kun Gy., Németh A.

Szolnok: Nagy V. – Madaras 1, Vámos 2, Mezei, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Jansik D. Csere: Gocics 1, Fülöp, Alekszics 1, Younger, Kis G. 1, S. Mitrovics 1. Vezetőedző: Cseh Sándor

Eger: B. Mitrovics – Csucskovics, Hosnyánszky 1, Erdélyi 1, Vapenszki, Hárai 2, Biros P. Csere: Angyal, Zalánki 2, Lőrincz, M. Csuk, Szivós, Bedő. Vezetőedző: Dabrowski Norbert

Gól/emberelőny: 2/5, ill. 1/8
Gól/ötméteres: 2/4, ill. –

Cseh Sándor a Szolnok vezetőedzője: Vezettünk két-három-négy góllal, de sokkal szorosabb volt a mérkőzés mint az eredmény mutatja. Nagyon jól játszottunk, nagyon jól védekeztünk. A harmadik negyedben volt egy megingásunk. Kihagytunk két ötméterest, de a védekezésünk végett nem akadtunk meg.

Dabrowski Norbert az Eger vezetőedzője: Megvoltak a lehetőségeink. Rossz döntéseket választottunk döntő szituációkban, Nagy Viktor is jól védett. Gratulálok a Szolnoknak mert nagyon jól játszott. Ma jobb volt ellenfelünk.