Férfi Ob I: hazai győzelmek, döntetlen Tatabányán

2015-2016 Debrecen csapatkep01

A Tatabánya ismét döntetlent játszott, a Debrecen javított, a Miskolc majdnem elszórakozta.

A Debrecen javított (Fotó: Debrecen VSE/ facebook)

Az alsóház második fordulójának nyitányán a Kaposvár négy góllal nyert a KSI ellen. Délután aztán még három meccs volt hátra.

A Tatabánya-UVSE meccs volt a legkiélezettebb. A középszakasz 1. körében az újonc meglepetésre X-elt a Debrecennel. Zantleitner Tamás csapata most az UVSE-vel nézett farkasszemet. A mérkőzés első negyedében domináltak a vendégek, hiszen 4-1-re is elhúztak. A második nyolc percben zárkózott az újonc, Salamon majd Francsics találataival már csak egy gól volt közte, de ekkor Dávid vette hátára a csapatot, az ő duplájával elhúzott az UVSE hárommal, ám a nagyszünetben kettőre csökkent a vendég előny, mikor Regős egy előnyt értékesített, 4-6. A fordulás után nem engedte ellépni a Tatabánya ellenfelét, hiszen többször is egy-egy gól volt közte, így a záróakkord előtt is, ekkor 7-8 volt az állás. A negyedik nyolc percben Mocsári révén egál volt az állás, ezek után Dávid megszerezte a vezetést az UVSE-nek, de a negyed derekán Francsics ismét kiegyenlített. A hajrában nem esett gól, így maradt a pontosztozkodás.

Ami a további meccseket illeti. A Debrecen otthon verte a Szentest, a vendégek jól tartották magukat a második negyedig, ám a fordulás után érkezett a hazai góleső, végül 18-13-nál álltak meg a felek. A negyedik alsóházi meccsen a Miskolc már 9-5-re is vezetett az utolsó negyedben a Pécs ellen, innen mentette majdnem döntetlenre a találkozót Lukács Gergely együttese.

Férfi Ob I. középszakasz, alsóház, 2. forduló:

EBP Tatabánya – UVSE H. Hotels 9-9 (1-4, 3-2, 3-2, 2-1)
Gólszerzők: Francsics 3, Regős 2, Salamon 2, Kiss 1, Mocsári 1 ill. Dávid 5, Tóth 1, Szatmári 1, Korényi 1, Szentesi 1

Debrecen VSE – Valdor Szentes 18-13 (4-3, 7-5, 4-0, 3-5)
Gólszerzők: Kállay 4, Müller 3, Mora 3, Halek 1, Babay 1, Kuncz 1, Szőke 1, Süveges 1, Fekete 1, Smitula 1, Pataki 1, Nagy 3, Hegedűs 2, Weszelovszky 2, Lukács 2, Farkas 1, Somogyi 1, Bocskay 1, Pellei 1

Miskolc VLC – PVSK 9-8 (2-1, 5-1, 1-3, 1-3)
Gólszerzők: Petkovic 3, Njegovan 2, Milicic 2, Hegedűs 1, Jakab 1 ill. Basara 4, Surányi 2, Horváth 1, De Blasio 1

Korábban játszották:

KSI SE – Kaposvári VK 7-11 (1-2, 2-4, 1-3, 3-2)
Gólszerzők: Miklós 3, Boros 2, Lévai 1, Teleki 1 ill. Vindisch 2, Berta 2, Polovic 2, Sántavy 1, Dobos 1, Juhász-Szelei 1, Kovács 1, Nikolov 1