Férfi Ob I: Ismét parázs meccs, de most a BVSC nyert a Miskolc ellen

bvsc hazai

Szép megoldások, nagy küzdelem, és egy félpályás gól. A BVSC otthon vágott vissza a Miskolcnak az őszi vereségért.

bvsc hazai

A férfi Ob I., zárótalálkozóját a szőnyi úti uszodában rendezték, ahol a BVSC a Miskolcot fogadta. Ősszel egy remek összecsapást vívott egymással a két csapat, most is hasonlóra volt kilátás.

Az első negyedben hat gólt láthatott a közönség, rendre a Miskolc szerzett vezetést, de a BVSC kapaszkodott. Szebbnél szebb találatok voltak, hiszen emberelőnyös, szabaddobás, valamint akciógólok is estek. A második nyolc percben kezdett éleződni a meccs, hiszen az utolsó másodpercekben parádés megoldásokat láthattunk. Előbb Czigány centizte ki Bendes kapuját, majd a középkezdésből Takács félpályáról vágta be Györke kapujába a labdát, így 6-5-re vezettek a vendégek.

A fordulás után előbb Létay egy fórt értékesített, majd Pásztorról maradtak le, így már a hazaiaknál volt az előny, 7-6.  Ezek után a Miskolc egyenlített, de Török Béla két góljával valamint Czigány szimplájával, már hárommal ment a BVSC, 10-7. A hajrában Hegedűs majd Hornyák révén egyre jött vissza a Miskolc, de Ambrus harcolt ki egy ötöst, amit Létay vágott be, így 11-9-re vezettek. A záróakkord elején Petkovics lőtte ki a rövidet, 11-10, majd támadhatott az újonc az egyenlítésért is, de nem jött össze, helyette Csapó lőtt egy nagy gólt, 12-10. A hajráig maradt a közte kettő. Bő két perccel a vége előtt Capó eldöntötte a mérkőzést, mikor akcióból talált be, A végén még egy szépítő találat esett, így 14-12-re győzött a BVSC.

Férfi Ob I., 10. forduló., zárótalálkozó:

BVSC-Zugló – Miskolc VLC 14-12 (3-3, 2-3, 6-3, 3-3)
Czigány 3, Török 3, Pásztor 3, Létay 3, Csapó 2 ill. Petkovic 3, Njegovan 3, Milicic 2, Hornyák 1, Takács 1, Hegedűs 1, Jakab 1

Gól/Emberelőnyből: 5/8 ill. 4/9

Märcz Tamás a BVSC edzője: Nagyon jól készült mindkét csapat a másik védekezésből. Menyugtató és tényleg nagyon fontos győzelem volt. Ez volt a minimális célunk, hogy a nyolcba bejussunk, de vannak még terveink. Szeretnék gratulálni a serdülő csapatunknak, aki a hétvégén megnyerte a Vizvári Kupát. – fejezte be az M4 Sport-nak.

Sike József, a Miskolc edzóje: A mai mérkőzésen azért kaptunk ki mert ennyi góllal két meccset lehet elvesztetni. Sokat hiábztunk, rutinosabb játékosok bnálunk a szerb fogat próbált menni, de nem sikerült nekik, hiszen ennyi kapott góllal nem lehet meccset nyerni.

Tegnapi eredmények:

A-csoport

Január 30.:

Kaposvári VK – Szolnoki Dózsa Közgép 5-11 (2-4, 1-1, 1-2, 1-4)
Gólszerzők: Berta 2, Sántavy 1, Juhász-Szelei 1, Nikolov 1 ill. Mezei 2, Younger 2, Mitrovics 2, Madaras 2, Jansik 1, Fülöp 1, Varga Dénes 1

EPB Tatabánya – Valdor Szentes 11-14 (3-4, 4-3, 4-3, 0-4)
Gólszerzők: Francsics 6, Regős 4, Császár 1 ill. Weszelovszky 4, Hegedűs 3, Vörös 2, Sekulic 2, Nagy 1, Pellei 1, Lukács 1

ContiTech-Szeged-Diapolo – ZF Eger 8-12 (4-4, 1-3, 1-3, 2-2)
Gólszerzők: Manhercz K. 3, Varga 2, Sánta 1, Kunac 1, Seman 1 ill. Hárai 4, Zalánki 2, Hosnyánszky 2, Vapenski 2, Szivós 1, Biros 1

B-csoport

Debrecen VSE – KSI SE 14-6  (3-1, 3-0, 4-3, 4-2)
Gólszerzők: Szőke 3, Halek 2, Babay 2, Müller 2, Mora 2, Hoppál 1, Süveges 1, Kállay 1, Miklós 1, Teleki 1, Bicskei 1, Boros 1

RacioNet Honvéd – FTC-PQS Waterpolo 2-5 (0-1, 2-3, 0-0, 0-1)
Gólszerzők: Kovács Gergő 2 ill. Cuk 2, Marnitz 1, Pohl 1, Roach 1

UVSE H. Hotels – PVSK 6-10 (1-2, 1-3, 1-4, 3-1)
Tóth 1, Dávid 1, Benczur 1, Keresztúri 1, Korényi 1, Szentesi 1 ill.  Basara 3, Krizsán 2, Csacsovszky A. 1, Csacsovszky E. 1, Macsi 1, Csaba 1, Opacak 1

VasasPlaket–A-Híd-OSC-Újbuda 3–13