Férfi Ob I: Könnyedén győzött a Fradi a Vasas ellen

2015fradi dvsefacebook

A férfi Ob I., 11. forduló zárómérkőzésén a Fradi könnyedén győzött a sok hibával játszó Vasas ellen. A zöld-fehér siker azt is jelenti, hogy feljött a csapat a második helyre csoportjában.

Győzelmével a második helyre jött fel a Fradi csoportjában (Fotó: dvse.hu/facebook)

Ma a 11. forduló zárómérkőzését játszották, ahol Vasas fogadta a Fradit. A zöld-fehéreknek, nagyon kellett a győzelem, nemcsak a csoport szorossága miatt, ha a tegnapi Honvéd-botlás miatt is.

A mérkőzésen bekezdett a vendég gárda, Marko Csuk duplázott majd Nyéki is követte őt, így 4-0-ra elhúzott a Fradi. A Vasas ekkor még vissza tudott kapaszkodni, hiszen egy 3-0-ás etapot produkált, így csak egy gól volt közte. A második nyolc percben Nyéki már a harmadik találatát vágta akcióból, ekkor még a brazil Delgado visszahozta egyre a hazai reményeket, de a hajrában két Fradi gól megnyugtatta a zöld-fehér drukkereket, a nagyszünetben 4-7 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Steinmetz parádézott egyet, de ezek után Kolozsi és Tóth percei következtek, így a harmadik nyolc percben szinte már eldőltnek volt tekinthető a meccs. A záróakkordban egyre jobban kinyílt a találkozó. A Vasas elfáradt és könyörtelenül használta ki a helyzeteit a Fradi. Jansik találatával már tíz volt közte négy perccel a vége előtt, de a hátralévő időben még kozmetikázni tudott a piros-kék gárda, így 7-15 lett a végeredmény.

Férfi Ob I., 11. forduló:

Vasas SC – FTC PQS Waterpolo 7-15 (2-4, 2-3, 1-3, 2-5)
Gólszerzők: Steinmetz 2, Delgado 2, Burián 1, Gyárfás 1, Simon 1 ill. Nyéki 4, Cuk 3, Kolozsi 2, Vogel S. 2, Tóth 2, Jansik 1, Avramovics 1

Gól/Büntetődobás: 0/0  ill. 2/2
Gól/Emberelőnyből: 4/12 ill. 1/7
Kipontozódott: Hőna Dávid ill. Katonás Gergely

Földi László, a Vasas edzője: Elfáradtunk a hajrára. A mérkőzésben sok lehetőségünk volt,  háromszor is viszajöttünk a meccsbe, de a sok hibákat kihasználta az ellenfél Fradi keményen játszik, ez nekünk még egy picit sok. nem ad ajándékokat az ellenfélnek. Kevesebb hibát kell elkövetnünk és ki kell javítani a ezeket.

Varga Zsolt, a Fradi edzője: Jól kezdtünk nem láttam meglepetást h. két negyedik bírta a Vasas. a támadásszervezésünk jól működött, ennek örülök. Elfáradt a végére a Vasas, nem biztos, hogy ez a különbség reális.