Férfi Ob I: meggyőzően verte a Honvéd a KSI-t

HonvedKSI20170318

A középszakasz 5. fordulójának nyitányán a Honvéd az első negyedben még kereste önmagát a KSI ellen, ám utána nem volt megállás.

A Honvéd továbbra is az alsóház élén áll (Fotó: vizipolo.hu)

Az alsóház listavezetője találkozott a sereghajtóval, vagyis a Honvéd a KSI-vel a középszakasz 5. körében.

Az első nyolc percben Szivós önzetlenül tálalt Simon Adrián elé, aki kihasználta a kínálkozó lehetőséget, 0-1. A válaszra nem kellett sokat várni, Berki Richárd egyenlített bő egy perc után. A második gól a legrosszabbkor jött KSI szempontból, hiszen a negyed vége előtt pár másodperccel Kiss Gergő lőtte ki a hosszút, 1-2. A második nyolc percben Szivós vezérletével, aki ebben a negyedben kettőt is lőtt, már 9-5 volt az állás a vendégek javára. A szünet után Irmes majd Szivós dupljával minden eldőlt, hiszen ekkor már hét góllal ment a Honvéd a záróakkord előtt. Az utolsó negyedben csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 14-7-re győztek a Kőér utcaiak.

Még egy mérkőzés véget ért az 5. körben, hiszen a deles meccsen a Pécs a Tatabánya vendégeként hozta el a három egységet.

Férfi Ob I., (középszakasz) 5. fordulójának nyitányán:

KSI SE-Racionet Honvéd 7-14 (1-2, 4-7, 0-3, 2-2)
Gólszerzők: Bóbis B. 2, Berki 1, Baj 1, Kósa 1, Kardos A. 1, Zerinváry 1 ill. Szivós 5, Kiss G. 2, Simon R. 2, Simon A. 1, Kalanovics 1, Gyárfás 1, Irmes P. 1 Fazekas 1

Horváth János, a KSI edzője: Az első két negyedben ügyesen játszottuk elsősorban támadásban, de védekezésben hibákat követtünk el. A második félidőben nem voltuk ellenfele a Honvédnak.

Vad Lajos, a Honvéd edzője: Az első negyedben óriási hibákat vétettünk. Utána magukra találtunk és végül végre meggyőzően játszottunk.

EBP Tatabánya-PVSK Mecsek-Füszért 7-9 (2-3, 1-3, 1-2, 3-1)
Gólszerzők: Francsics 3, Máthé 2, Regős 1, Szabó 1 ill. Csacsovszky A. 2, Csacsovszky E 2, Kolozsi 2, Gogov 2, Macsi 1