Férfi Ob I: Nem tudta megállítani az OSC a Szolnokot

szolnok osc 2

A harmadik negyed végig tartotta magát az OSC a Szolnok ellen, de ezek után a négyperces kiállítás megpecsételte a vendégek sorsát. Madarasék győzelmével érik a Szolnok-Eger döntő.

Madaras kettő góllal vette ki a sikerből a részét (Fotó: Szolnok VSC/facebook)

Igazi rangadót rendeztek Szolnokon, hiszen a két tavalyi döntős csapott össze. A vendégeknek fontosabb volt a találkozó, hiszen a harmadik helyen álltak, ami nem finálét érő pozíció.

Az első negyedben gólesőt láthatott a nagyérdemű. Váltott vezetéssel, hat találat is esett. Először a Szolnoknál volt az előny, majd a vendégeknél, végül 3-3-at mutatott az eredményjelző a negyed végén. A második nyolc percben keményedett a meccs, nem engedték egymást a csapatok. Német Toni akcióból, majd Alekszics fórból volt eredményes. Bátor pazarul talált Nagy Viktor kapujába, így ismét a vendégeknél volt az előny 5-4. A folytatásban két hazai találat esett, – Vámos majd Madaras révén – megfordította a mérkőzést a Szolnok, 6-5. Az utolsó másodpercekben egy megúszásból Kovács Gábor talált a hálóba, így 6-6 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A fordulás után is szorosan alakult a meccs. Előbb Varga Dénes használt ki egy fórt majd Bátori válaszolt, 7-7. Ezek után Kis Gábor centerből volt eredményes, 8-7, majd Bátori szép góljával ismét egál volt az állás. A hajrában elszabadultak az indulatok. 9-8-nál Deckert szórták ki négy percre brutalitásért, ekkor a megítélt büntetőt Varga Dénes értékesítette, 10-8. A negyedik nyolc percben végképp megpecsételte az OSC-s emberhátrány a vendégek sorsát. Younger majd Varga Dániel is betalált, így már négy volt a hazaiak előnye, 12-8. A hajrában sikerült közelebb jönnie a vendégeknek, a vége 13-10 lett. Az OSC pontvesztésével, érik a Szolnok – Eger döntő a férfi Ob I-ben.

Ami a további meccseket illeti.: az Eger a nagyszünet után eldöntötte a Fradi elleni találkozót, hiszen egy 6-2-es etapot produkált, majd a zárónegyedet is megnyerte. A Szeged a Kőér utcából vitte el a három egységet. Varga Péter együttese fordulatos meccsen nyert 8-7-re, így egy pontra felzárkózott a Honvéd mögé. A BVSC nagy csatát vívott a Komjádiban a Vasas ellen. Egy gólszegény meccsen döntetlen született úgy, hogy kétszer is kétgólos hátrányból hozta vissza a vendég gárda a mérkőzést, az utolsó negyedben 7-5-ről.

Felsőház (középszakasz), 4. forduló:

Szolnoki Dózsa-Közgép–A-Híd-OSC-Újbuda 13–10 (3–3, 3–3, 4–2, 3–2)
Gólszerzők: Varga Dénes 3, Vámos 2, Madaras 2, S. Mitrovics 1, Alekszics 1, Kis G. 1, Hangay Z. 1, Younger 1, Varga Dániel 1, ill. Bátori 4, Kovács G. 2, Decker Á. 1, Német 1, Brguljan 1, Juhász 1
Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője: Szoros meccs volt. Nem jó érzés, amikor 4 perces kiállítással sújtanak egy jól küzdő csapatot, mint az OSC-t. Ugyanakkor láttuk a sérülést is, komoly volt, többet nem is akarok foglalkozni. Ellenfelünk minden-mindegy alapon nagyon precízen játszott, mi küzdöttünk, ám idegesek, szétszórtak voltunk.”

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője: Pariban voltunk. Le a kalappal a Szolnok játékosai és edzői előtt, remekül felkészültek a mérkőzésre. Le a kalappal az én csapatom előtt is, megpróbáltunk mindent megtenni a győzelemért. Az Eger elleni meccs tanúságait levonva megpróbáltunk keményebben játszani, ám a jelek szerint sem vízilabdázni, nem keményen játszani nem tudunk. A kapuban Bisztritsányi Dávid, a mezőnyben Bátori Bence vitte a hátán a csapatot, akkor leszünk még jobbak, hatékonyabbak, ha nyolcan nyújtanak extra teljesítményt. Ma közel voltunk a Szolnokhoz, nem dőlt el a csata a második negyed közepén. Férfias mérkőzés volt, a két csapatot tényleg csak dicsérni tudom. Nem adjuk fel!”