Férfi Ob I: Nem várt vendég győzelmek a helyosztókon

Szolnok, 2016. május 7.
MTI Fotó: Bugány János

A Szolnok és az OSC előnyben, a BVSC ismét megfricskázta a Szegedet, a Kaposvár brillírozott, a KSI a legjobbkor győzött…

Szolnok, 2016. május 7. A szolnoki Mezei Tamás (k) és az egri Szivós Márton (j) a férfi vízilabda ob I döntõjének elsõ mérkõzéseként vívott Szolnoki Dózsa-Közgép - ZF-Eger találkozón a szolnoki Vízilabda Arénában 2016. május 7-én. MTI Fotó: Bugány János

Megtartotta pályaelőnyét a Szolnok

Három meccs hazai sikerrel zárult, ám négy találkozón a vendégek győztek…

Döntő – Magabiztos szolnoki siker!

Mint korábban bővebben beszámoltunk róla, az Eger nem tudott meglepetést okozni a Szolnok vendégeként. Cseh Sándor csapata a második negyedben egy 3-0-ás etappal szinte eldöntötte a találkozót. A folytatás jövő héten vasárnap, addig kedden néhány játékos sorsdöntő világliga mérkőzést játszik.

Szolnoki Dózsa-Közgép – ZF-Eger 9-6 (2-1, 3-0, 2-2, 2-3)  (1-0-ra vezet a Szolnok)
Gólszerzők: Vámos 2, Kis 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Gocic 1, Aleksics 1, Stefan Mitrovics 1, Madaras Norbert 1 ill. Hárai 2, Zalánki 2, Erdélyi 1, Hosnyánszky 1

Bronzmérkőzés – Előnyben az OSC

A Fradi az első félidőben nem lőtt gólt, ez pedig megpecsételte Varga Zsolt együttesének sorsát. A nagyszünet 4-0 állt az eredményjelzőn a Nyékiben. A fordulás után kapaszkodott a zöld-fehér együttes, a negyed végére lőtávolon belülre ért, de a záróakkord gólzáporából az OSC tudott jöbban kijönni, így 10-7-re győzött.

A-Híd OSC-Újbuda – FTC-PQS Waterpolo 10-7 (1-0, 3-0, 2-4, 4-3) (Az OSC 1-0-ra vezet)
Gólszerzők: Bátori 2, Brguljan 2, Decker 1, Kovács 1, Juhász 1, Salamon 1, Nagy 1, Graham 1, ill. Dőry 2, Csuk 2, Marnitz 1, Katonás 1, Roach 1

5. helyért – A BVSC harmadszor is győzött a Szeged ellen

Úgy látszik, a BVSC-nek fekszik a Szeged játéka. Märcz Tamás csapata az alapszakaszban oda-vissza verte a Tisza-partiakat és most is előnyt szerzett a párharcban. Ráadásul, ha szerdán is győz a vasuatas gárda pontot tehet a helyosztó végére, így pedig a BVSC indulhatna az Euro Kupában.

ConiTech Szeged Diapolo – BVSC-Zugló 4-6 (1-1, 0-3, 1-1, 2-1) (1-0-ra vezet a BVSC)
Gólszerzők: Chilkó 1, Zsigri 1, Pellei 1, Kunac 1 ill. Török 2, Kovács 1, Csapó 1, Czigány 1, Létay 1

9. helyért – A Debrecen könyedén győzött

Egy nagyágyúja nélkül játszott az újonc, hiszen Marco Petkovics nem ugrott a vízbe. A mérkőzésen a cívisvárosiak negyedről negyedre növelték az előnyüket, míg az első nyolc percben Szőke lövése akadt be, addig a másodikban már öt találat is született. A fordulás után ismét Szőke vette vállára a csapatát, kettőt is hintett, így már négy gól volt a hazaiak előnye. A végére is maradt ez a különbség, így 11-7-re győzött a Debrecen.

Debrecen VSE – Miskolc 11-7 (1-0, 3-2, 3-1, 4-4) (1-0-ra vezet a Debrecen)
Gólszerzők: Szőke 3, Fekete 3, Kállay 2, Müller 1, Kuncz 1, Süveges 1 ill. Milicsics 3, Njegovan 1, Kerschbaum 1, Hegedűs 1, Hornyák 1

11. helyért – A Kaposvár kitömte a Szentest

A középszakaszban már bizonyította Szécsi Zoltán együttese, hogy akár a felsőházban is megállná a helyét az együttes. Egy nagy hajrával a 11. helyért játszhat az együttes. A somogyiak az első mérkőzésen az első negyed után lelépték a Szentest egy 5-0-ás etappal, majd egy 4-2-es negyeddel eldöntötték a találkozót.

Valdor Szentes – Kaposvári VK 9-16 (4-2, 0-5, 2-4, 3-5) (1-0-ra a Kaposvár vezet)
Gólszerzők: Nagy 3, Somogyi 2, Hegedűs 1, Farkas 1, Pellei 1, Sekulic 1, ill. Albert 4, Berta 4, Juhász-Szelei 4, Vindisch 1, Palotás 1, Parezanovics 1, Nikolov 1

13. helyért – A Pécs elvesztette pályaelőnyét

Az egyik legjobbja nélkül ugrott medencébe a Pécs gárdája, hiszen Ivan Basara nem volt nevezve, így megnőtt a lilák esélye. Németh Zsolt együttese pedig kihasználta az adódó lehetőséget, és a harmadik negyedben egy 4-0-ás etappal eldöntötte a mérkőzést.

Pécs VSK– UVSE H. Hotels 5-10 (1-2, 3-2, 0-4, 1-2) (1-0-ra az UVSE vezet)
Gólszerzők: Macsi 2, Csaba 1, De Blasio 1, Rakonjac 1 ill. Dávid 3, Tóth Z. 2, Szentesi 2, Sélley 1, Keresztúri 1, Kovács Csatlós Róbert 1

15. helyért – A KSI a győzelembe menekült

Nagy tétje van a Tatabánya és a KSI párharcának, amely elveszti a párharcot kiesik az OB I-ből, míg a győztes osztályozót játszhat. A vendégek 7-2-re is vezettek, innen zárkózott az újonc egészen döntetlenig. A mérkőzés rendes játékideje nem hozott döntést, így jöhettek az ötméteresek, melyet a KSI bírt jobban.

EBP Tatabánya – KSI SE 14-15 (2-3, 4-4, 1-1, 2-1, ötméteresek után: 5-6) (1-0-ra vezet a KSI SE)
Gólszerzők: Francsics 5, Salamon 3, Császár 2, Práczky 1, Regős 1, Kiss 1, Mocsári 1 ill. Marnitz 5, Miklós 4, Szabó 2, Bicskei 1, Baj 1, Kósa 1, Kardos 1

A 7. helyért már lejátszották a mérkőzéseket, itt a Vasas 2-0-ás összesítéssel nyerte meg a párharcot a Honvéd ellen

(A döntő az egyik fél három nyert mérkőzéséig tart, míg a többi párharc két nyert meccsig.)