Férfi Ob I: történelmi szombathelyi-siker

szombathely2017090201

Otthon gyűjtötte be története első győzelmét a Szombathely.

Fotó: Aligator.hu / facebook

Sokáig fogják emlegetni ezt a napot Szombathelyen, hiszen az újonc megszerezte története első győzelmét a férfi Ob I-ben. Matajsz Márk együttese a Kaposvárt verte, méghozzá két góllal. Rosszul kezdődött a mérkőzés a hazaiak számára, hiszen 1-3-as etappal indultak, de ezek után egyre jobban kezdett működni minden. A harmadik negyedet 3-1-re nyerték és ezzel már 8-7-re mentek. Az utolsó negyedben már hárommal is vezettek, végül kettő maradt közte.

Ami a további mérkőzéseket illeti az A-csoportban a Fradi és a Szolnok simán nyert, még a Debrecen is elvitte az UVSE otthonából a három egységet.

A B-csoportban a Honvéd megizzadt, az utolsó másodpercekben Szivós Márton jóvoltából tudták abszolválni a Szentes elleni találkozót. Világbajnok vízilabdázónk ötöt is hintett. Az OSC rosszul kezdte a Miskolc elleni derbyt, de 3-1 után sikerült felállni az újbudai együttesnek. Az Eger habkönnyed győzelmet aratott a Szeged ellen, még a Tatabánya-Pécs meccsről már szóltunk, ahol végül pontosztozkodás lett az összecsapás vége.

A Férfi Ob I., 5. forduló nyitánya:

A-csoport:

2017. október 28. szombat:

AVUS-Kaposvári VK 10-8 (1-3, 4-3, 3-1, 2-1)
Gólszerzők: Polovic 2, Kiss Cs. 2, Garancsy 2, Ekler 1, Takács 1, Baj 1, Basara 1 ill. Varga Zs. 3, Giga 3, Vindisch 1, Kovács O. 1

BVSC-Zugló-FTC PQS Waterpolo 3-13 (0-4, 3-3, 0-3, 0-3)
Kovács P. 1, Czigány 1, Sugár 1 ill. Vámos Márton 3, Madaras 2, Nikics 2, Sedlmayer 1, Jansik Sz. 1, Német 1, Manhercz K. 1, S. Mitrovic 1, Jaksics 1

VasasPlaket-Szolnoki Dózsa 8-19 (3-4, 2-5, 2-5, 1-5)
Babay 3, Burián 2, Miklós 2, Simon H. 1 ill. Zalánki 4, Bátori 3, Younger 3, Aleksics 3, Jansik D. 2, Kis 2, Prlainovics 2

UVSE-Debrecen 4-13 (1-4, 1-4, 0-4, 2-1)
Gólszerzők: Baksa 1, Rábavölgyi 1, Korényi 1, Dala 1 ill. Durik 3, Kállay 2, Süveges 2, Obradovics 2, Vidovics 1, Macsi 1, Szőke 1, Boros 1

B-csoport:

2017. október 28., szombat:

Tatabánya-PVSK-Mecsek Füszért 9-9 (3-1, 0-4, 4-3, 2-1)
Gólszerzők: Kolarik 2, Kuncz 2, Kalanovics 1, Szabó B. 1, Hoppál 1, Fazekas 1, Szentesi 1 ill. Szatmáry 4, Opacak 2, Csacsovszky E. 2, Lajkó 1

ZF-Eger-ContiTech Szeged 20-4 (4-1, 7-0, 4-2, 5-1)
S. Rasovic 4, Lőrincz 3, Biros B. 3, Vlachopoulos 3, Bedő 2, Melegh 2, Decker Á. 1, Angyal 1, Magyar 1 ill. Farkas 1, Szilvasán P. 1, Korbán 1, Szilvasán B. 1

Metalcom Szentes-Racionet Honvéd 8-9  (1-3, 1-2, 3-1, 3-3)
Werner 3, Nagy M. 2, Pellei F. 1, Somogyi B. 1, Kókai 1 ill. Szivós 5, Simon R 1, Illés 1, Gyárfás 1, Balakirev 1

PannErgy-MVLC-A-HID OSC ÚJBUDA 7-10 (3-1, 0-3, 4-4, 0-2)
Gólszerzők: Misics 3, Hornyák 1, Berta 1, Milicsics 1, Halek 1 ill. Seman 2, Erdélyi 2, Ubovics 2, Bundschuh 1, Tóth 1, Gór-Nagy 1, Brguljan 1