Fiatalok itt is, ott is

Magyar napot tartottak az ausztriai Bad Kleinkirchheimben: az Eb-re készülő felnőttválogatott a magyar U21-es csapattal játszott felkészülési mérkőzést. A „nagyok” között több utánpótláskorú fiatal is pályára lépett, nem csak azok, akiket eredetileg is az A csapatba hívott meg Bernd Stock szövetségi kapitány.

UP-infó Maroknyi újságíró és kétcsapatnyi, ausztriai tornán résztvevő gyerekfocista szurkolása közepette rendezték a magyar A válogatott és U21-es csapat felkészülési mérkőzését Bad Kleinkirchheimben. Meglehetősen foghíjas a franciaországi kontinenstornára készülő felnőttválogatott kerete, sok játékos még javában a klubcsapatában küzd a minél jobb bajnoki helyezésért. Többek közt ennek is köszönhető, hogy a Storck-csapat keretébe eredetileg behívott korosztályos válogatottakon túl, további U21-es fiatalok is pályára léptek.

Nagy Ádám ezúttal a felnőttválogatottban játszott Forrás: index.hu

Nagy Ádám ezúttal a felnőttválogatottban játszott  •  Forrás: index.hu

Az öt, A csapattal készülő, a tavalyi U20-as világbajnokságot megjárt játékosból négyen a kezdő tizenegy tagjai voltak a 18 órakor kezdődött találkozón, egyedül Kocsis Gergely nézte a cserepadról, ahogy Andó-Szabó Sándor sípszavára útjára indul a labda. Ahogy az várható volt, Bernd Storck csapata az első pillanattól kezdve uralta a játékot és már a 8. percben vezetést szerzett, miután Vida Máté szögletből Pintér Ádám fejére varázsolta a labdát, Nagy Ádám kapus tehetetlen volt. Öt perc elteltével Lencse László duplázta meg a nagyok vezetését, és ami a fiatalság szempontjából ennél is fontosabb, nem sokra rá Sallai Roland is betalált. A 22. percben szépíthetett volna az U21-es válogatott, viszont a Prosser Dániel által kiharcolt büntetőt Nagy Dominik a lécre küldte. A félidő utolsó percében Sallai Roland gólját követően gólpasszal jelentkezett, a centerezését Korcsmár Zsolt továbbította a rövid alsóba, 4-0 az Eb-re készülő csapat javára.

A szünetben játékospóker zajlott az öltözőkben, a létszámhiánnyal küzdő nagycsapat több fiatalt is kölcsönzött az Oscar Corrochano által dirigált U21-es válogatottól. Az MTK-s Gera Dániel Fiola Attilát váltotta, Nagy Dominik pedig egyelőre a felnőttek kispadjára ruccant át. Beállt továbbá a behívott ötök egyetlen mellőzöttje, Kocsis Gergely is. A nagycsapat továbbra is igyekezett támadni, Sallai Roland és Nagy Ádám pedig Bernd Storck tudtára adni, hogy rájuk is nyugodtan lehet az utazó csapatban számítani. Az elmúlt napok hatása azért látszódott a játékosokon, Gera Dánielt sérülés miatt le kellett cserélni (az addig a padra kölcsönkért Nagy Dominik állt be a helyére), ahogy pár perccel később Korcsmár Zsolt is a combját kezdte fájlalni. Az ő helyére az addig szintén az U21-es csapatban vitézkedő újpesti Kecskés Ákos jött be. Vélhetően a további sérülések elkerülése érdekében Bernd Storck a 84. percben úgy döntött, mára elég ennyi, szombaton is szeretne háromnál több játékosnak edzést vezényelni.

A találkozót a nagycsapat nyerte 4-0-ra.

Összességében elmondható, hogy mindkét válogatott számára hasznosan telt a nyolcvannégy perc, a fiatalok megmutathatták magukat a szövetségi kapitánynak, az „öregek” pedig láthatták, miért nem lazsálhatnak ezután sem.

ABSZOLÚT BARÁTI EDZŐMÉRKŐZÉS
Bad Kleinkirchheim (Ausztria)
Magyarország A– Magyarország U21 4-0
A:
Király (Dibusz 45.) – Fiola (Gera D. 45., helyette Nagy D., 70.), Juhász, Korcsmár (Kecskés, 77.), Korhut – Bese, Pintér (Kocsis 45.), Vida, Sallai – Nagy Á. – Lencse (Böde 45.)
U21. Első félidő: Nagy G.– Botka, Kecskés, Bobál D., Nemes – Nagy D., Berecz., Németh. M – Zsótér, Prosser, Novák. Második félidő: Székely – Talabér, Lenzsér, Baki, Szivacski–Holander, Haris, Madarász, Ádám – Cseke, NovothnyGólszerző: Pintér (8.), Lencse (13.), Sallai (15.), Korcsmár (45.)